We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Gaziantep’te en büyük cemevini yaptırıyor 

24 4 6
15.10.2021

ERDEMOĞLU Holding’in kurucusu Mehmet Erdemoğlu, bir gün oğlu İbrahim Erdemoğlu’na şu tavsiyede bulundu:

- Oğlum, Allah nasip etti, camiler, okullar yaptırdık. Bundan sonra siz daha çok okul yaptırmaya, ülkemize eğitim yuvaları bağışlamaya gayret edin.

Baba Mehmet Erdemoğlu, 2006 yılında vefat etti. Çocukları onun adını taşıyan Mehmet Erdemoğlu Vakfı’nı kurdu. Cami, taziye evi, sağlık ocağı, okul, yurt gibi sosyal yatırımları vakıf üzerinden yapmaya başladı.

İbrahim Erdemoğlu, hemen her gün işe giderken veya iş çıkışı annesi Server Erdemoğlu’na uğruyor, elini öpüyor, hayır duasını alıyordu. Bu ziyaretlerinden birinde annesi televizyonda izlediği dini programda konuşan hocanın sözlerini oğluna aktardı:

- Bak oğlum hoca ne diyor? Cami yaptıranın cennette yeri hazır olurmuş. Babanın adına cami var. Benim adıma yok.

İbrahim Erdemoğlu ve Merinos Halı Yönetim Kurulu Başkanı Ali Erdemoğlu, annelerinin bu sözleri üzerine hemen harekete geçti, Gaziantep’te Kur’an kursu, imam ve müezzin için lojman, taziye evi gibi bölümleri de kompleksin içinde olan 3 bin 500 kişilik bir cami yaptırdı.

İbrahim Erdemoğlu, Erdemoğlu Holding Kurumsal İletişim Müdürü Güler Eruğur’la birlikte gazetemizi ziyareti sırasında sosyal yatırımları konusu açılınca annesiyle ilgili öyküyü anlattı.

İbrahim Erdemoğlu ve Güler Eruğur’la sohbete Osman Saffet Arolat, Hakan Güldağ, Ömer Türkdönmez, Handan Sema Ceylan, Mustafa Kemal Çolak ve Kerim Ülker katıldı.

İbrahim Erdemoğlu’na yaptırdıkları okulları, sosyal yatırımları sorduk, uzun uzadıya anlatmak istemedi. Sohbet sırasında internette tarama yaptım, 21 Eylül 2021’de Özgür Dersim Gazetesi’nde yayınlanan bir haberi buldum:

- Erdemoğlu Ailesi’nden eğitime katkı devam ediyor. Besni (Adıyaman), Adana ve Adıyaman’da Erdemoğlu Ailesi tarafından yaptırılan okulların ve taziye evlerinin toplu açılışı gerçekleştirildi.

Haberde........

© Dünya


Get it on Google Play