We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Bu yılı 25 milyon turist, 22 milyar dolar gelirle tamamlarız

11 1 13
02.11.2021

DREAM Design Factory (dDf ) kurucu ortağı Prof. Esra Ekmekçiaradı:

- Beyoğlu Kültür Yolu Festivali Sergileri’ni Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’la birlikte gezeceğiz. Atatürk Kültür Merkezi’nden (AKM) başlayıp Galataport’a kadar uzanan sergilerden bazılarına sayın Bakan ile birlikte uğrayacağız.

Davete uyup gittiğimde Bakan Mehmet Nuri Ersoy, 50 ülkeden davet edilen yabancı gazetecilerle birlikte AKM’yi geziyordu.

Arhan Kayar, Adsız Doğan Ekmekçi ve Dilek Öcal’ın başında yer aldığı dDf ekibinin damgasını vurduğu “Beyoğlu Kültür Yolu Festivali” turuna AKM’den başladık.

Bakan Ersoy’a Kültür ve Turizm Bakan Yardımcıları Özgül Özkan Yavuz, Ahmet Misbah Demircan ile Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldızeşlik etti.

AKM’de aynı anda başlayan 9 sergiden önce Hüsamettin Koçan’ın danışmanlığını, küratörlüğünü Haldun Dostoğlu’nun yaptığı “Yeniden Çağdaş Sanat Sergisi”ni gezdik.

Londra’da yaşayan modacı Hüseyin Çağlayan, Dice Kayek’in kurucuları Ece Ege-Ayşe Ege, Meltem Demirören Oktay, Revna Demirören, meslektaşlarım Selçuk Tepeli, Kübra Par’ın da aralarında yer aldığı bir grupla AKM’den Gezi Parkı’na geçtik.

Gezi Parkı’nın Taksim tarafında “Işık Sergisi” ile “Kartografya Yaya Sergisi”nden bazı eserleri görüp, Tuna Grubu’na ait Sofitel İstanbul Otel’in yanı başındaki eski Taksim Sahnesi olarak bilinen alana gittik. “Beyoğlu Kültür Yolu” nda adı “Taksim Maksim” olarak geçen alanda “Dönüşüm Taksim Maksim” sergisinde Bakan Ersoy ve beraberindekilere otelin mülk sahibi Turan Tuna da katıldı.

“Taksim Maksim”den sonraki durak Taksim Camii Kültür Merkezi oldu. Merkezde “Selçuklu Eserleri Sergisi-Mirasın İzinde” ile “HÛ Heykel........

© Dünya


Get it on Google Play