We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

80 üreticinin şarapları Turkish Wine Challange’da madalya yarışına giriyor

14 2 1
13.10.2021

PR sektörünün önemli oyuncularından Ercüment Şener, sosyal medyada oluşturduğu “Winemoments” ile şarap konusunda da öne çıkan işler yapmaya başladı.

Instagram’daki 22 bini aşkın takipçisiyle farklı şirketlerin bu yılki bağ bozumu etkinliklerinden izlenimlerini paylaşırken beni aradı:

- Turkish Wine Challenge, Türkiye’de uluslararası şarap yarışması düzenliyor. Gala gecesinin sunuculuğunu ben yapacağım.

Ardından “Turkish Wine Challenge”yi organize eden Londra merkezli Sonvino Ltd.’nin kurucusu Serhat Narsap’la görüntülü platformda bir buluşma gerçekleştirdik.

Serhat Narsap, İstanbul Teknik Üniversitesi’nden (İTÜ) mezun olduktan sonra Londra’ya (İngiltere) yerleştiğini belirtti:

- Londra’da şarap işine odaklandım. Bir yandan dünyayı dolaşırken, diğer taraftan şarap konusunda eğitimler aldım 2014 yılında Sonvino Ltd.’yi kurdum.

Sonvino Ltd. ile Londra’daki prestijli restoranlara Türk şaraplarını pazarladığını bildirdi:

- Türk şarapları konusunda araştırma yapıyorum, raporlar yazıyorum. Ayrıca uluslararası şarap yarışmalarına jüri üyesi olarak katılıyorum. 20’nin üzerinde uluslararası şarap yarışmasında jüri üyesi olarak bulundum.

Ardından Türkiye’ye dönük hedefini paylaştı:

- Tecrübemi ülkeme taşımak ve şarap konusunda teknik havuzun büyümesini istiyorum. Ayrıca, Türk şaraplarının dünyada hakettiği noktaya ulaşması için elimden gelen katkıyı vermeyi planlıyorum.

Sonra ekledi:

- Şarap eğitmeniyim, eğitimler veriyorum. Şarapseverler için geziler de düzenliyorum.

Serhat........

© Dünya


Get it on Google Play