We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Değerli rakibiniz var mı?

4 0 0
18.09.2021

Tunç DİPTAŞ

tunch@tunchdiptas.com

15 yıldır dünyanın en iyisi olmak… Kolay yakalanır bir başarı değil. Hep tepede olmak ve bunun hakkını vererek yaşamak. Azimle çalışmayı yaşam biçimi haline getirmiş, duygusal olarak güçlenmiş, fiziksel olarak sürekli gelişim göstermiş, zihinsel olarak sağlam olmayı başarmış bir sporcudan bahsediyorum. Cristiano Ronaldo, bunu yıllardır başarıyor ve bunun ödülünü alıyor. Ronaldo, dünyanın gelmiş geçmiş en büyük futbolcularından biri olarak kabul ediliyor. Çocukluk yılları fakirlik içerisinde geçmiş. Babasını alkol bağımlılığı nedeniyle kaybettiğinde 20 yaşındaymış. Babasının kendisine yaşatamadığını yaşatmak için 25 yaşında iken taşıyıcı anne vasıtasıyla çocuk sahibi olmuş. Hedefi oğlunu en iyi şekilde yetiştirebilmek ve bu konuda da başarılı olma hedefini her yerde söylüyor. 785’ten fazla gol atarak kırılması zor rekorların sahibi olmuş. Farklı turnuvalarda 32’den fazla kupa kaldırmış ve 5 kere yılın futbolcusu seçilmiş. Bu yıl, 36 yaşında olmasına rağmen, dünyanın en büyük futbol kulüplerinden biri olan Manchester United’a transfer oldu.

Ronaldo’nun bu rekorlarına yaklaşabilen, hatta geçebilen yalnızca bir futbolcu var. Futbolla ilgilenen herkesin tahmin edebileceği gibi bu isim Lionel Messi. Messi de son 15 yıldır tıpkı Ronaldo gibi futbol sahnesinde başrolü oynuyor. Ronaldo başarısının sırrı sorulduğunda üç önemli faktörün altını çiziyor:

1- “Çocukluğumdan beri dünyanın en iyisi olduğumu düşündüm. İnsanların benim için ne düşündüğünün hiçbir zaman önemi olmadı.”

2- “Diğer futbolcuların yapmak istemediği antrenmanları ben ısrarla yapmaya devam ettim. Çünkü dünyanın en iyisi olmak için disiplinli çalışmak gerektiğini........

© Dünya


Get it on Google Play