We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Servisçiler okul ve fabrika mesai saatlerinde düzenleme bekliyor

3 1 1
21.10.2021

Koronavirüs salgını, Türkiye genelinde her sektör gibi servisçileri de maddi anlamda olumsuz etkiledi. Servisçilerin, pandemi sürecinde uzun süre işsiz kalması, işi bırakması, araç plakasını satmak zorunda kalması ya da başka sektörlere geçiş yapması, servis sayısında ciddi oranda düşüş yaşanmasına ve özellikle okullarda servis bulmakta güçlük çekilmesine neden oldu.

Yüz yüze eğitimin başlamasıyla birlikte, işi bırakan servisçilerin geri dönmemesi ve servisçilerin okulların yeniden kapatılması tedirginliğiyle okul servisçiliği yapmak istememesi, hem okulları hem de velileri sıkıntıya düşürdü. Öğrencilerini servise veremeyen veliler, çareyi toplu taşımada buldu fakat bu sefer de, özellikle sabah saatlerinde toplu taşımada oluşan kalabalık, COVID-19’un yayılma riskini de beraberinde getirdi.

Pandemi nedeniyle yüz yüze eğitime yeniden ara verilirse, yine işsiz kalabileceklerini düşünen servisçiler, okul servisçiliği yapmaya yanaşmıyor, fabrika taşımacılığına ağırlık veriyor. Yeni araç alanlar da........

© Dünya


Get it on Google Play