We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Enjektörden Yapay Zekaya

4 4 0
20.09.2021

Toplam varlıkları 90 Milyar Euro’yu aşan ve 2020 yılında 71,5 milyar Euro’luk satışa ulaşan Bosch, dünya çapındaki 400 bin çalışanıyla münferit bileşenlerden yazılım çözümlerine ve komple üretim tesislerine kadar endüstriyel teknolojileri tek bir kaynaktan tedarik eden, otomotivin ilk buluşundan bu yana en kapsamlı yan sanayicisi ve makine mühendisliği uzmanlığını bir havuzda toplayan yön göstericilerden biri.

Elektrikli el aletleri, bina teknolojileriyle güvenlik sistemleri, ev aletlerinden başka asıl otomotiv parçaları, mühendislik, elektronik, bulut bilişim ve IoT alanında, dünya lideri olan Bosch'un temel faaliyet alanları, artık mobilitenin donanım ve yazılımı, sürüş ve kontrol sistemlerinin endüstriyel teknolojisi ve enerji başlıklarında yoğunlaştı.

Kontrol ve güvenlik teknolojisini kompakt kablo konektörlerine entegre edebilmek için elektronik bileşenlerin boyutunu kontrol kutularında önceki uygulamalara oranla önemli ölçüde azaltarak, kontrol kutusu olmadan esnek şarj imkanı sunan entegre teknolojili dünyanın ilk elektrikli araç şarj kablosu gibi fikirlerden elektromobilite portföyünde otomotivin ihtiyacı olan her şeyi tedarik eden Bosch, bataryalı-elektriklilere ve yakıt hücreli güç aktarma mekanizmaları için çözümler sunarken, “bataryaları ve bataryaların nasıl üretilmesi gerektiğini avucumuzun içi gibi biliyoruz.” iddiasıyla batarya üretimi için fabrika ekipmanı sağlama işini başlattı. Hatta yakıt hücresi sisteminin oksijen kaynağını yöneten entegre güç elektroniğine sahip elektrikli hava kompresörleri gibi ilkleri bile OEM’lere sunuyor.

En büyük makine üreticisi olmasının yanında önde gelen bir IoT yani nesnelerin interneti konusunda da uzmanlaşan Alman Devinin Bilişim Çözümleri Başkanı Dr. Mathias Pillin ile asırlık ICE tekniğindeki parça tedarikçiliği işinin otomobilin elektromobilitiye doğru “EVrim”iyle nasıl değiştiğini konuştuk.

“Elektromobilitede başka hiçbir şirket Bosch kadar fazla seçenek sunmuyor!” iddiasındaki Bosch, karbondioksitsiz gelecek yönünde iklim dostu çözümleriyle 1 milyar Euro’dan fazla satış gerçekleştiriyor. Bosch’un eBike’tan inşaat makinelerine ve silisyum karbür çiplerden önceden entegre edilmiş e-aks modüllerine kadar geniş bir yelpazeye sahip ürünlerinden başka sürüş destek sistemlerindeki pazar liderliği, dünya genelindeki 129 Ar-Ge üssündeki........

© Dünya


Get it on Google Play