We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Bayram tatillerinin uzatılması doğru mu, bunun ağır sonuçları bilinmiyor mu?

11 5 0
14.07.2021

Geçtiğimiz pazartesi toplanan Bakanlar Kurulu sonrasında Cumhurbaşkanı televizyonlardan halka seslenerek yine ve yeniden tatil süresini belirledi.

Kurban Bayram tatilinin 11 güne çıkarılacağı heyecanı ortalığı sarmıştı, ancak Cumhurbaşkanının önceki akşam açıklamasıyla bu tatilin 9 gün olacağı anlaşıldı.

Böylece ülke yine bir tatil süresinin uzatılması klasiğini yaşadı.

Kurban Bayramı tatilinin süresinin artırılmasıyla yetinilmedi. Uzatılan bayram tatili süresi boyunca TCK yönetimindeki otoyollardan ve köprülerden geçişlerde ücret alınmayacağı müjdesi verildi.

Şimdi bu müjdeyi, her zaman olduğu gibi, belediyelerin otobüs, metrobüs, metro gibi toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlanma kararları izleyecek. Aynı şekilde bazı yerlere ücretsiz giriş imkânı verilecek.

Kamuda çalışanlar başta olmak üzere bazıları bayram etti, bazı kesimlerin canı sıkıldı, bazı kesimler de 11 gün beklentisinin 9 günde bırakılmasına zararın neresinden dönülse kar diye baktı.

Hemen her yıl olmasın ki bir dini veya milli bayramın süresi ara gün veya günler nedeniyle uzatılmasın. Bu artık bir beklenti haline geldi, hükümetin Kaf dağından bağışladığı bir lütuf oldu, doğal olarak siyasetin de vazgeçilmezine........

© Dünya


Get it on Google Play