We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Ve karşınızda "Batıbayazıt"

11 3 1
30.07.2022

Dosso Dossi Holding denilince hepimizin aklına dünyada ilk kez gerçekleştirdiği turizm ve fuar konseptini uygulayan etkinlik gelir. Her yıl Türkiye’de ve yurtdışında düzenlenen bu etkinliklerde dünyanın en ünlü yüzleri podyuma çıkar. Adriana Lima, Kendall Jenner, Izabel Goulart, Isabeli Fontana, Paris Hilton gibi dünyanın tanıdığı bu isimler podyumda yürür, milyonlarca kişiye ulaşan paylaşımlar Türkiye’yi bir anda dünyanın asıl yıldızı haline getirir. Bu kadar kişiye ulaşan reklamın bedelini ölçmek imkansızdır aslında.

Dosso Dossi Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Eraslan’a “Devletin desteğini alıyor musunuz?” diye sorduğumda yanıtı, “Hayır, her bir kuruşu kendimiz ödüyoruz” oluyor. Antalya, İstanbul ve Bursa’da çeşitli dönemlerde düzenlenen bu etkinliklere son dönemde Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi de katılmış halde. Bunda Hikmet Eraslan’ın özel bir çabası var. Unutulmuş kentleri hatırlamak, umutsuz yüzleri tebessümle buluşturmak, ülkenin her bir bölgesinin eşit olduğunu vurgulamak… Eraslan’a göre bu Ağrı-Doğubayazıtlı olduğu için daha da anlamlı hale geliyor. 2020’de Eraslan ilk Doğu seferine memleketi Doğubayazıt’tan başladı. Türkiye ve dünyanın önde gelen mankenlerini Ağrı Dağı’nın tam da karşısında, Nuh’un Gemisi’nin kalıntılarının olduğu Meşar Köyü’nde yürüttü. Yani İran karakollarına birkaç kilometre ilerideki doğduğu köyde. Ardından defile Ağrı’nın tarihi sembolü İshak Paşa Sarayı’nda devam etti. Bir anda Ağrı deyim yerindeyse magazin dünyasının ilgi odağı oldu.

Eraslan, “Bu etkinliğimizle İshak Paşa Sarayı’nı ziyaret eden turist sayısı bile değişti” diye özetliyor. Ağrı ile ilgili ikinci çalışma ise sanata düşkünlüğü ile bilinen Erarslan’ın özel koleksiyonuyla gerçekleşti. İş insanı Hikmet Eraslan’ın kişisel koleksiyonunda bulunan ve İtalyan ressamların orijinal eserlerinden oluşan 58 adet yağlı boya tablo, İshak Paşa Sarayı’nda geçtiğimiz........

© Dünya


Get it on Google Play