We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

TOSYÖV Genel Kurulu’ndan…

2 3 0
01.07.2021

Pandemi nedeniyle iki yıldır yapılamayan Türkiye Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler, Serbest Meslek Mensupları ve Yöneticileri Vakfı (TOSYÖV) genel kurulu perşembe günü Ankara Sanayi Odası (ASO) toplantı salonunda, Türkiye Bilişim Derneği (TBD) genel kurulu ise cuma günü Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) salonunda, pandemi kısıtlamalarına uygun katılım düzeni ile gerçekleştirilecek genel kurullara katılmak üzere Ankara’ya gitmiştim.

Bu haftaki yazımı 8 yıl başkanlığını onurla yaptığım, halen de Denetleme Kurul Üyesi olarak görev üstlendiğim TOSYÖV Genel Kurulu’ndan haftaya ise TBD Genel Kurulu’nda yapılan değerlendirme ve öngörüleri sizlere aktaracağım.

TOSYÖV olağan mali genel kurulu açılış konuşmasında Yönetim Kurulu Başkanı Ş. Nezih Kuleyin pandemi sürecini ve sonrasına yönelik değerlendirmesini şu sözleriyle yaptı.

“Her Genel Kurulumuzda söylüyoruz ve söylemeye devam edeceğiz ki bugün KOBİ’lerin herhangi bir kazanımı yoktur ki bu kazanım için TOSYÖV çaba göstermemiş olsun.

Geçmişte KOBİ’lerin kamu nezdinde bir kuruluşa sahip olması talebinden tutun da KOBİ’lerin finansman kaynaklarına erişimi için güvenilir bir kredi garanti kuruluşu oluşturulmasına kadar KOBİ yanlısı tüm olumlu yasal düzenlemeler TOSYÖV’ün girişimi ile yaşam bulmuştur.

İçinde yaşadığımız salgın günlerinde de bu duyarlılığımızı sürdürmek için büyük bir çaba harcadık.

Bir buçuk yıla varan bir süreyi salgın şartları altında geçirirken elimizden geldiğince KOBİ’lerin sorunlarına çözüm olacak önerilerde bulunmaya çalıştık diğer yandan da yaşamsal faaliyetlerimiz sürdürmek için çaba gösterdik.

Salgın sürecinin ilk günlerinde yönetim kurulumuz Ekonomi Çalışma Gurubu kurarak acil olarak yapılması gerekenleri kamuoyuna bir basın toplantısı ile duyurmuştur.

Bu çalışma gurubumuzda eski başkanlarımız Prof. Dr. Işın Çelebi, Prof. Dr. Tamer Müftüoğlu, Hilmi Develi, önceki dönem bakanlarımız; Ali Coşkun, Ayfer Yılmaz, Ahmet Kenan Tarıkulu, TOBB ETÜ öğretim üyesi Prof. Dr. Ramazan Aktaş ve DÜNYA Gazetesi Ankara Bölge Müdürü Ferit Parlak yer........

© Dünya


Get it on Google Play