We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Sabancı ailesinin genç üyesi Melisa Tapan’dan sanata büyük destek

5 3 12
07.07.2022

Son yıllarda, iş dünyamızda sanata destek veren kurumların ve bireylerin sayısı artıyor. Müzeler gelişiyor, yeni koleksiyonerler ortaya çıkıyor. Ancak, hala gidecek çok yolumuz var. Genç sanatçılara yeteneklerini keşfedecekleri ve ortaya koyabilecekleri ortamların artması gerek.

Geçtiğimiz günlerde yakından görme fırsatım olan Gate 27 bu konuda ideal bir örnek sunuyor. Gate 27, Farklı pratiklerin araştırma ve üretim süreçlerini desteklemek ve disiplinler arası etkileşime zemin yaratmak amacıyla 2019’da kurulmuş uluslararası bir konuk sanatçı programı.

Sanatı bir araştırma yöntemi olarak ele alan Gate 27, sanatçı, araştırmacı ve akademisyenleri, ekoloji, sürdürülebilirlik, erişilebilirlik ve yerel yaratıcı ağlar etrafında bir diyalog kurmaya davet ediyor. Kamusal programlar ve etkinliklerle yeni iş birliklerinin oluşmasını teşvik ediyor.

Gate 27, Sabancı ailesinin en genç üyelerinden Melisa Tapan’ın rüyası olarak doğmuş. Platform, sanatçıları ve araştırmacıları İstanbul’daki konuk evinin yanı sıra Ayvalık’taki konuk evinde ağırlıyor. Gate 27’nin çok değerli bir Danışma Kurulu var; Beral Madra, Dr. Nazan Ölçer, Assoc. Prof. Selçuk Artut ve Prof. Dr. Ahu Antmen’den oluşan muhteşem kadro sayesinde Gate 27, iş birliklerini artırıyor ve hzıla gelişiyor.

Gate........

© Dünya


Get it on Google Play