We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Opet’in saygı-odaklı hizmet yolculuğu Marmaris’e de umut götürüyor

4 1 1
02.06.2022

Mayıs’ın son günlerinde, Davos’ta düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu’nda küresel ekonomiye ve siyasete yön veren yöneticiler krizlerin derinleştiği konusunda fikir birliğine vardılar. Ancak, her zaman olduğu gibi, gerçekçi bir çözüm planında anlaşamadan Davos’tan ayrıldılar.

Sorunlar çok büyük, dolayısıyla çözümlerin de büyük olması gerekiyor. Yardımlar, stratejik, yaygın, kapsayıcı ve hızlı bir biçimde sunulmalı. Bu bağlamda, meseleleri kendisine dert edinen ve çözüm için tüm imkânlarını seferber eden OPET sadece ülkemize değil, tüm dünyaya örnek olabilecek mükemmel bir rol model sunuyor.

OPET Yönetim Kurulu Kurucu Üyesi Nurten Öztürk, büyük bir vatanseverlikle Doğu-Batı; Kuzey-Güney ayrımı yapmadan ülkemizin dört bir yanına hizmet sunmak için çalışıyor. İhtiyacı olan bölgelere önce ilk yardımı götürüyor. Sorunları çözüyor. Bunu yaparken bölge halkını, kamu yönetimini ve öğretim kurumlarını çalışmalara dahil ederek, kalıcı bir değişim başlatıyor. “Bilinçli Toplum” yaratma ilkesiyle çalışarak rol modeller, sistemler yaratıyor. Tüm uygulama adımlarına bizzat dahil olarak, sorunlara kalıcı çözümler sunmayı hedefliyor. Her aşamada, Opet eko-sistemini harekete geçirerek, çözüm olanaklarını ve kaynakları artırıyor.

Nurten Öztürk, son olarak “İşimiz Temiz, Temiz Tuvalet, Yeşil Yol, Örnek Köy, Tarihe Saygı, Trafik Dedektifleri, Kadın Gücü, Troya Teşvikiye Arkeo-Köy” gibi büyük ölçekli çalışmalardan sonra, Marmaris’te “Doğaya Saygı” projesine liderlik ediyor.

Doğaya Saygı çalışmaları 2021 yılındaki orman yangınlarından olumsuz etkilenen köylerin yaralarını sarmayı ve bölgedeki doğal yaşamı canlandırmayı hedefliyor. .

OPET yerel kalkınmaya destek olmak üzere, bölgelerde “Örnek Köyler” oluşturarak ilerliyor. Örnek Köy Projesi ile 2005 yılından bu yana tarihi dokuya, doğal güzelliklere ve turizm potansiyeline sahip köylerde çalışmalar yaptıklarını anlatan Nurten Öztürk yaklaşımlarını şöyle özetliyor:

Bölgelerin ekonomik ve sosyo-kültürel gelişimine katkı sağlıyoruz. Bir değişim ve kalkınma projesi olan “Örnek Köy” kapsamında bugüne kadar 6 köyde restorasyon, rehabilitasyon ve eğitim çalışmaları gerçekleştirdik, Çanakkale’de Arkeo-köy ve Etno-köy konsept köylerimiz dışında 8 köyü rehabilite ederek bambaşka bir çehreye kavuşturduk. Doğaya Saygı Projesi ile de orman yangınlarında maddi ve manevi anlamda büyük kayıplara uğrayan köylerimiz için yerel yönetimler, yerel halk ve diğer paydaşlarımızla bir kez daha el ele verdik

OPET Yönetim Kurulu Kurucu........

© Dünya


Get it on Google Play