We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

İzmir’in yeni nesil hizmet markaları hızla gelişiyor

5 1 6
30.06.2022

Akdeniz sahillerimizdeki kentler, büyük otelleri ve geniş mekânlarıyla kitle turizmine uygun bir biçimde yapılandı. Büyük yatırımlar yapıldı. İddialı projeler geliştirildi. Ancak, dünyadaki en iyi otellerle yarışacak nitelikteki bu tesislerin büyük bir bölümü “Her şey dahil” sistemiyle çalıştığı için, doluluk oranları arttığında bile hak ettikleri yüksek katma değeri yaratmakta zorlanıyorlar.

Buna karşın, Ege’deki tesisler için durum farklı. Ege’deki projeler daha “kompakt” yaklaşımlarla geliştiriliyor. Görece küçük ancak belirli bir karaktere sahip oteller, restoranlar ve kafelerin sayısı artıyor. Bodrum, Marmaris, Alaçatı ve Çeşme’deki yeni girişimler bölgeyi dünya çapında öne çıkartıyor ve özel deneyimler arayan üst gelir grubu turistler için cazibe merkezi haline getiriyor.

Geçtiğimiz hafta iki İzmirli girişimci Aytunç Peksev ve Engin Sivrioğlu’nun hizmet anlayışını yakından gözlemleme imkânı buldum. Mekânlarında sadeliği şıklıkla ve sürdürülebilirliği ön plana alarak tasarlayan Peksev ve Sivrioğlu yarattıkları yeni nesil işletme modeliyle farklılaşmayı başarıyorlar.

Çeşme Marina Yacht Club’da konuştuğumuz Aytunç Peksev ve Engin Sivrioğlu, tarihi liman yerleşimi içerisindeki mekanda dekorasyondan menüdeki seçimlere kadar her ayrıntıda sürdürülebilir olmayı hedeflediklerini vurguladılar. Çeşme Marina Yacht Club’daki şefler taze ve........

© Dünya


Get it on Google Play