We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Herkes artık “Kadın Kadının Yurdudur!” demeli

6 2 6
31.03.2022

Erkek ağırlıklı iş dünyasında sıklıkla kadınların birlikte çalışamadığı iddia edilir. Hatta bu önyargı çoğu kez “Kadın kadının kurdudur” ifadesiyle daha da sevimsiz bir düzleme taşınır. Oysa, hayatın her alanında kadınlar birbirine destek olur, sırlarını, dertlerini, neşelerini paylaşırlar. Özel yaşamlarında da iş yaşamlarında da kadınlar zor bir durumla karşılaştıklarında çevrelerinde onlara dost eli uzatan arkadaşlarını bulurlar. Dolayısıyla, “Kadın kadının kurdudur” ifadesi yanlıştır, bu sözün doğru biçimi “kadın kadının yurdudur “ olmalıdır.

Kadın dayanışmasının çok güzel örneklerinden birisine geçen hafta Hatay’da tanık olduk. Boyner Grup’un, sürdürülebilirlik, fırsat eşitliği ve sosyal fayda yaratma amacıyla sosyal girişimlere destek vermek üzere kurduğu Buluşum Platformu’nun desteklediği Heartish ve Defne Koza Evi’nin yaratıcılarıyla tanıştık. Buluşum CEO’su Cihan Alpay, Boyner Grup Yönetim Kurulu Üyesi Ümit Boyner ve küçük bir basın grubuyla birlikte onların öykülerini dinledik. “Kadın kadının yurdudur” sözüne uygun bir biçimde yoktan var eden, inançla ve sevgiyle harika işler yapan Tûba Yıldız ve Tülay Genç’le tanışmak bizleri de mutlu etti.

2015 yılında topluma fayda sağlayacak projeleri olan sosyal girişimcileri desteklemek için Boyner Vakfı’nın kurduğu Buluşum Platformu bir kitlesel fonlama platformu olarak çalışıyor. “Benim bir buluşum var” diyen ya da girişimlerini geliştirmek isteyen sosyal girişimcilere cesaret vererek maddi destek sağlamayı hedefliyor.

Buluşum CEO’su Cihan Alpay platformun öyküsünü şu cümlelere ifade ediyor: “Toplumsal fayda sağlayacak projeleri, destekleyicileri ile bir araya getirecek bir buluşma alanı yaratma amacımız platformun ismine de ilham verdi. Buluşum, hem topluma fayda sağlayacak yeni buluşları hem de bu buluşların sahipleriyle onlara destek olmak isteyenlerin buluşma noktası haline geldi. Başlangıçta Buluşum içerisinde yer almasına karar verilen projelerin kitlesel fonlama yöntemi ile desteklenmesinin amaçlandığı sistem 2020 yılından itibaren Boyner Grup destekleriyle sürüyor.”

Cihan Alpay’ın verdiği bilgiye göre, Buluşum topluma fayda sağlama hedefiyle yola çıkan, hayata geçirilebilir, sürdürülebilir bir plana ve........

© Dünya


Get it on Google Play