We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

“Ülkemizin değerlerini hatırlatmak ve tanıtımına katkı sağlamak istedik”

2 2 1
12.05.2022

Pınar Su, şehirlerimizin simgelerini cam şişelerin üzerine resmederek, şişeleri turistler için çekici bir hatıra nesnesi haline getirdi. İlk etapta üç büyük şehrin etiket tasarımları tamamlandı. Projede İstanbul için Kız Kulesi, Boğaz Köprüsü, martı ve vapur simgelerine yer verildi. Ankara şehir şişesi üzerinde ise; Ankara Kalesi, eski Ankara evleri, Atakule, Hitit Güneş Kursu Anıtı ve Eski Meclis yer alıyor. Meşhur Saat Kulesi, eski cumbalı evleri ve yelkenleri ile İzmir, su şişelerine taşındı.

Ulusal düzeyde satış yapan büyük firmalar içerisinde yüzde 100 Türk sermayeli şirketlerden biri olan Pınar Su ve İçecek, ambalajlı su pazarında ciro bazında Türkiye pazarının ilk 5 firması arasında yer alıyor.

1984 yılında temellerini attığı tesis ile Türkiye’yi şişelenmiş doğal kaynak suyu ile tanıştıran Pınar Su, farklı bölgelerdeki 3 kaynağa sahip 2019’da 35. Yılında ticari ünvanını “Pınar Su ve İçecek” olarak değiştiren kuruluş, ürün portföyüne maden suyu, meyveli maden suyu ve limonatayı da ekledi. Pınar Su bir “İçecek” şirketi olarak yoluna devam ediyor.

Turizm projesi hakkında konuşmak için bir araya geldiğimiz Pınar Su ve İçecek Pazarlama Müdürü Pelin Gülbay Özdemir kampanyanın amacını “Ülkemizin değerlerini hatırlatmak ve tanıtımına katkı sağlamak istedik” şeklinde ifade etti. Özdemir ayrıca, kuruluşun sürdürülebilirlik çalışmaları hakkında da ayrıntılı bilgi paylaştı.

Ürün yelpazeniz genişlemeye devam ediyor mu?

Su kategorisinde 13 çeşit, maden suyu kategorisinde 4 çeşit, limonata kategorisinde 4 çeşit, gazlı meyveli içecek kategorisinde 5 çeşit ve fonksiyonel içecek kategorisinde 4 çeşit ürünümüz var. Her ihtiyaç ve beklentinin mutlaka karşılık bulduğu geniş ürün yelpazemizle rakiplerimizden ayrılıyoruz.

Hangi trendler doğrultusunda ürün geliştiriyorsunuz?

Tüketici artık katkısız, şekersiz, doğal içerikli, az kalorili, vegan ya da bağışıklık sistemini güçlendiren ya da kilo verdirme özelliği bulunan fonksiyonel yiyecek ve içeceklere yöneliyor. Bu sağlık bilincinin artmasında pandeminin de rolü yadsınamaz. Bununla birlikte karşımızda yeni ve inovatif ürünleri denemeye oldukça açık genç bir kitle var. Bir süre öncesine kadar tüketiciler gıda ve içecek tüketiminde öncelikli olarak lezzet arıyordu.

Ne değişti?

Y kuşağı sağlıklı beslenme ve sağlığına ek fayda sağlayacak gıdalar hakkında daha fazla şey duymaya, öğrenmeye iştahlı ve bu tip gıdalar konusunda talepkar. Pınar Su ve İçecek olarak biz de bu ilgiyi ve değişimi dikkate alarak, bağışıklık sistemini güçlendiren, içerisinde C vitamini, B vitaminleri, çinko, lif gibi vücudun sağlık fonksiyonlarını destekleyecek içerikler barındıran, tüketicinin beklenti ve ihtiyacına uygun ürünler geliştirdik. Yeni Nesil Yaşam Pınarım fonksiyonel içecek ailesinin yanında Limonata ürünlerimize de ekstra C vitamini ekleyerek, portföyümüzdeki sağlıklı yaşam trendini takip eden ürün sayısını artırdık. Ve ilk vegan içecek Pınar Frii’nin lansmanı bu yolda atılmış önemli bir adım oldu.

Dijital yatırımlarınız ne durumda?

Müşterilerimize her kanaldan en kusursuz hizmet deneyimi yaratmak hedefiyle, Türkiye’de ilk defa internet üzerinden online damacana su siparişi sistemini 2012 yılında biz oluşturduk.

Pandemi dönemi itibarıyla da müşterilerimizin en hızlı ve kolay şekilde ihtiyacına erişmesi için dijital yatırımlarımıza hız kazandırdık. 2020 yılında sektöründe kredi kartı ile ödeme, temassız teslimat gibi konularda e-ticaret kanalı olarak öne çıkan Pınar Su Mobil Sipariş Uygulaması’nda yapılan teknik geliştirmeler, pandemi sürecinin etkisi ile hızlanarak devam etti.

Kaç bayiniz var?

Yasal standartlara........

© Dünya


Get it on Google Play