We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Aklına başka bir çare gelen var mı?

93 28 17
26.05.2022

Politika faiziyle ilgili karar birçok yönden önemli...

✔ Ya bizi sürekli yanıltan iç sesimizi dinlemeye devam edeceğiz ya da ekonominin gereklerine kulak vereceğiz.

✔ Seçim takvimi olarak ne öngörüyoruz; 2023'e kadar zaman kazanmak mı, yoksa sandığı bu yıl getirmek mi, belki de bunu öğreneceğiz.

Küçük çocuk iki tekerlekli neredeyse boyundan büyük bisikletle dolaşıyordu. Bisikleti durdurduğunda selede otururken ayakları yere yetişmiyordu. Bu yüzden dururken hemen seleden kalkıp ayaklarını yere koyması gerekiyordu. Ama ya istemeyerek durursa, yani düşerse... Bir gün o da oldu. Akla gelmeyecek bir yerde kendinden büyük bir bisikletliye çarptı ve ayağını yere koyamadığı için düştü. Sol kolu dirsek ile bilek arasından kırılmıştı. Öyle böyle değildi kırık, kemik neredeyse dışarı fırlayacaktı.

Bir Anadolu kentinin eski mahallesinde yaşıyordu. Etraftan kaptıkları gibi mahallenin tanınmış kırık-çıkıkçısına götürdüler. Pek meşhurdu kadın. Sanki ortopedistti! Kadın baktı kola, “Tedavi edebilirim ama önce filmini görmeliyim” dedi. Modern bir kırık-çıkıkçıydı yani. Doğru hastaneye, kolun filmi çekildi. Kimse “Hastaneye kadar geldik, artık doktor tedavi etsin” demedi. Çocuk acı içinde, elde film, doğru yeniden o meşhur kırık........

© Dünya


Get it on Google Play