We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

İçimizdeki şifa gücü

9 0 0
24.09.2021

Bu hafta sizlere bedenimizin içinde, hissiyattan tutun da duygular ve hastalıkların nasıl olduklarını ve bunların nasıl şifalanacağından bahsetmek istiyorum. Bu sözcüklerin bedenimizdeki anlamları, sandığımızdan çok daha büyük. Nasıl mı? Gelin örneklerle sizlere anlatmaya çalışayım.

Mesela bazı günler kendimizi kötü hissettiğimiz anlar olur. Bu hissiyat bazen gövdemizde, bazen başımızda, bazen de sırtımızda yoğun bir ağırlık şeklinde kendini gösterebilir. Hissettiğimiz bu olumsuz yoğunluk, bir duygunun bedenimizden fışkırmasına da neden olabilir. Üzüntü, öfke, yorgunluk, kızgınlık, şaşkınlık… gibi…

Bir de daha kronik olarak hissettiğimiz hissiyatlar vardır. Bu hissiyatlar zamanla hastalıklara da neden olabilir. Baş ağrısından tutun kansere kadar. Yani tüm bunların kaynağı durumlara nasıl baktığımızla ilintilidir aslında. Çünkü bakış açımız bizim realitemizi oluşturur ve bedenimiz biz nasıl bakarsak ona göre tepki verir. Sonuç tabii ki ortada. Hastalıklar, stres, üzüntü, depresyon gibi semptom belirtileri gibi yaşam kalitemizi düşüren durumlar.

Peki çözüm ne? Tabi ki eğer bedenimizde hastalık........

© Dokuz Sütun


Get it on Google Play