We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Üç hikaye…

7 7 0
15.05.2022

Cemal ed-Durra, siyonist işgalcinin Filistin topraklarını işgal etmesiyle mülteci durumuna düşer ve El-Bureyc Mülteci Kampında yaşamaya başlar. 1989’da bir oğlu olur ve ismini Muhammed koyar. Muhammed, kampta bulunan okulda öğrenime başlar. Siyonist işgal ve zulmü aynelyakin yaşar.

Baba Cemal, 30 Eylül 2000’de oğluyla birlikte araba almak için Gazze’deki oto pazarına gider. İstedikleri arabayı bulamayınca eve dönmek üzere yola çıkarlar.

Gazze Şeridi'nde bulunan Nitzarim Yahudi yerleşim birimi yakınlarındaki Selahaddin Caddesi'ne vardıklarında, işgalci askerlerin yoğun mermi ateşiyle karşılaşırlar. Baba, kendisini ve oğlunu korumak için bir beton blokun arkasına sığınır. Oğlunu kurşunlardan korumak için kendini ona siper eder. O anda kameralar saniye saniye olayı kayıt altına almaktadır.

işgalci askerler, baba ve oğlu gördükleri ve bağrışmalarını duydukları halde ateş etmeye devam ederler. Baba, elinden ve ayağından vurulur, kendisini siper ettiği oğlu Muhammed ise sağ bacağından ve karnından vurulur. Baba yaralı olarak kurtulur ama oğlu, gözleri önünde şehit olur.

Anne, Âmâl Durre, olayı televizyonda canlı olarak izlemiştir. Ve o anları sonradan şöyle ifade eder.

"Bu haberle yıkılmıştım, oğlum televizyon ekranında gözümün önünde şehit oluyordu. Muhammed soğukkanlı bir şekilde mazlumca öldürüldü."

Fransa'nın "France 2" kanalından canlı yayınlanan olaydan 12 yıl sonra, dönemin İsrail Savunma Bakanı Moşe Yalon başkanlığında kurulan soruşturma komisyonunun hazırladığı raporda, söz konusu olayın "uydurma" ve İsrail........

© Doğruhaber


Get it on Google Play