We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Adım adım yok edilen değerlerimiz

12 0 0
16.02.2019

Malumunuz "14 Şubat Aziz Valentin (sevgililer günü)" gününü geride bıraktık. Bizimle hiçbir ilgisi olmayan bu gün, tamamen kapitalizmin sağlam bir dişlisi haline gelmiş durumdadır. Birden çok fayda sağlamaya yönelik ortaya konulmuş bir projedir.

Batılıların bu günü kutlamasını anlayabiliriz. Hatta bizi ve kendi kendilerini sömürmelerini ve bugünü müthiş bir rant aracına dönüştürmelerini de bir yere kadar anlamlandırabiliriz. Ancak bizde kendini kaybetmiş, değer yargılarını bir kenara bırakmış ve tamamen benliğini, kimliğini kaybetmiş olanlara baktığımızda ne derece acı bir tablo ile karşı karşıya kaldığımızı üzülerek görüyoruz.

Batı 'bu gün' ile kendi insanını maddi olarak sömürmenin hesabını yapmakta, onları kontrol altında tutmanın bir yolu olarak görmektedir. Ancak bize sıra gelince birden fazla hesap ile karşılaşmaktayız. Belki sadece maddi olarak sömürülmüş olsaydık, maddi zararımıza hayıflanır bir daha bu zararla karşılaşmamaya çalışırdık. Oysa esas zarar, bizim bir Müslüman olarak 'Aziz Valentin' gününü kutlamak gibi bir basiretsizliğin içine........

© Doğruhaber