We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Gönülleri Fethetmek Lazım

6 4 0
24.09.2021

Toplumun bir parçası olan birey ne kadar sağlıklı düşünüp davranış geliştirirse toplumsal hayat bir o kadar düzenli ve rahat bir yöne evrilir. Böyle bir tablonun oluşması için sadece bireylerin davranış boyutu yetmez, bir o kadar yöneticilerin sağlıklı düşünüp ihtiyaçlara cevap vermesi de çok önemlidir. Yöneticilerin veya statü sahibi insanların kendi sorumluluklarını bilmesi, kibar ve yardımcı olma özelliği, bireylerin psikolojilerini bilip ince davranma özelliği bireyleri her daim mutlu edecektir.

Yaptığım araştırmalara göre bireylerin bilmedikleri konularda doğru yönlendirilmeleri, mutluluk için bir nedendir. Psikolojik travmaları incelediğimizde çoğu insanın travmaları geçmişteki baskılardan, kaba davranışlardan ya da toplum içinde ciddi şekilde rencide edildiklerinden kaynaklı olduğunu müşahede edebiliriz.

Bir o kadar mutlu ve neşeli insanların hayatlarına baktığımızda da gösterilen ilgi, ince anlayış ve bireylerin kendilerini gerçekleştirmelerinde gösterilen davranış boyutunun da çok önemli olduğunu düşünüyorum. İnsanların hayat........

© Doğruhaber


Get it on Google Play