We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

J-Pop, K-Pop, Zumba, Yoga...

13 45 0
16.02.2019

Genel bir şaşkınlık... Ve yine ne oluyoruz, nereye gidiyoruz? şeklinde uçuşan sorular, sualler... Bütün bunlar Türkiye toplumu olarak son zamanlarda yine yoğun olarak yaşadığımız bir halet-i ruhiye maalesef.

Ortadoğu diye tabir edilen coğrafyanın Müslüman ülkelerinden Türkiye halkının maneviyatıyla, mukaddesatıyla, öz ve özgün hamuruyla verdiği ‘varolma’ mücadelesi yanında yaşanan bu keşmekeşlik, yine hayırlara alamet olmasa gerek.

Gerek Doğu’dan esen Komünizmin ve Sosyalizmin, gerek Batı’dan hücuma geçen Kapitalizmin ve Materyalizmin kasırgalarına maruz kalan Müslüman halkın mücadelesi tabiki hiç bitmeyecek.

Ancak şu ana dek maalesef bizde kökleşmek isteyen isimlerini zikrettiğimiz batıl ideolojilerin her biri, diğerinin tehlikesini empoze etmeye çalışarak kısmen de olsa amacına ulaşıyor. Çünkü her kime yönümüzü döndürdüysek tabiri caizse toplumumuzun kozmik alanlarını da onlara ardına kadar açarak döndük, dönüyoruz.

Stratejik ittifakın, ticari ortaklığın sınırlarını belirlemede ölçüyü bir türlü tutturamadık. İslam dünyasının kalbine hançer gibi saplanan haydutlarla dahi bu sınırı koruduğumuz söylenemez.

Batı’ya yönelişimizde içimize akan her melanetin aynısını şimdi Doğu’dan almaya başladık. Japonların J-Pop’undan sonra şimdi de Korelilerin K-Pop’u,........

© Doğruhaber