We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Salgının gölgesinde bayramdan izlenimler

10 6 2
02.08.2020

Dünya yaklaşık 7 aydır COVİD-19 salgın hastalığının pençesinden kurtulmak için uğraşıyor. Geçen dönemlere bakıldığında her asırda en az bir kez büyük bir salgın hastalığa rastlamak mümkündür. Bu süreçlerde milyonlarca can kaybının dünyanın çehresini değiştirdiği, siyasi ve sosyal sonuçlarının ise gelecek dönemleri şekillendirdiği görülmektedir. 20. asrın başlarında Birinci Dünya Savaşı yıllarında yaşanan en son salgından bir asır sonra, dünya yine aynı girdapa girmiş bulunmaktadır.

Salgının başladığı andan itibaren dünyada 17 milyonun üzerinde insan bu hastalığa yakalanırken, 674 binin üzerinde de kayıp bulunmaktadır. Türkiye’de ise kayıp sayısı şu ana kadar 5 bin 700 civarındadır. Rakamlar gittikçe artarken, bu gidişatın nezaman sonlanacağı ile ilgili belirsizlikler devam etmektedir: Yani pek iç açıcı bir durum şimdilik yoktur.

COVİD-19 salgınını, alınan zamanında önlemlerle etraf ülkelere göre az kayıpla atlatmaya çalışan Türkiye, Ramazan’dan sonra şimdi de sıkı tedbirler altında Kurban bayramını yaşamaktadır. Bu vesile ile bazı izlenimlerimi sizlerle paylaşacağım.

Sağlık Bakanlığı’nın Mart ayından beri özellikle vurguladığı........

© Diriliş Postası