We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Afganistan, Tunus, Suriye.. Aslında neler oluyor? İngiltere ile ABD’nin maksadı ve çözüm!

2 1 0
28.07.2021

İdeoloji bataklığından ne gerçekler görünür ne doğrular ne de Millî Menfaatler…

Mâhiyetine bakmaksızın ideolojiler artık toplumsal narkoz hâlini aldı.

İdeolojiler, siyâset, tarikat, cemaat, işbirlikçi kolaycılık, emperyalizme itaat vs. derken eğitim sistemi de amaçsız, sâdece diploma alıp, üniversite okuyup sonra devlette bir yere kapağı atıp, ömür boyu yatmaya endeksli bir gençlik yetiştirme derdiyle ve işsizliği sâdece öteleme işlevi yerine getirirken dünya kendi ekseni etrafında dönüyor.

Emperyalizm binbir oyun kuruyor.

Biz hâlâ lâik mi, dindar mı, “o”cu mu, “bu”cu mu penceresinden Millî menfaatlerimizi zerre kadar düşünüp hesap yapmadan "muhakemeye devâm!.." yapıyoruz.

Afganistan…

Bir grup romantik “bölge ata toprağı, Mevlânâ’nın yurdu, halk Müslüman…” diyor. “Gelen Mülteciler bizim kardeşlerimiz…” diyor.

Kesinlikle doğru.

Lâik, solcu ya da hükümet karşıtları, “Gelen sığınmacıların tamâmına yakını genç, eli silah tutan tipler. Türkiye’nin demografisi hedef alındı. Mülteciler alınmasın…” diyor. Kesinlikle bu da doğru…

Peki, devlet ne yapıyor?

Gördüğümüz kadarı ile hâlen seyrediyor…

Tunus…

Tunus darbesi sanki Türkiye’de olmuş gibi siyasete paralel yorumcular ikiye bölündü.

Lâik darbeci Tunus Cumhurbaşkanı ve Ordu yanlıları.

Meclis Başkanını ve hükümeti savunan Muhafazakâr câmia..

Suriye…

Her şey bildiğiniz gibi.

Rejim, Rusya ile kendi bölgesinde.

Türkiye’nin kontrol ettiği küçük bölümde muhalefet tıkış tıkış.

PKK/YPG, ABD ve İngiliz şirketlerinin kontrolünde Suriye’yi soymaya devâm ediyor.

Aslında neler oluyor peki?

İngiliz-ABD-Fransa emperyalist koalisyonu, SÜRDÜRÜLEBİLİR KAOS-KRİZ politikasına devâm ediyor. Bölge insanı birbirini katlederken onlar kolayca çalmaya, terörist yetiştirmeye, bölge ülkelerini bu teröristler aracılığı ile tehdit etmeye, bölgeleri kontrol etmeye devâm ediyorlar.

Afganistan’da ABD, ülkeyi boşaltırken TALİBAN’ın önünü açıyor. TALİBAN’ı İngiltere’den kurtulamamış Pakistan Ordusu eğitiyor, emir-komuta ediyor. TALİBAN, Peştun ırkçı hareketidir. Acımasızdır. İslâm ile de alâkası yoktur!.. Irz düşmanı, hırsız ve kâtildir.

TALİBAN, Kuzey Afganistan’daki Türklerin ve kardeş halk Tâciklerin bulunduğu bölgeye saldırıyor. Maâlesef içinde de Özbek, Türkmen, Tacik çapulcular var.

İngiltere ve ABD’nin maksadı ne?

Afganistan’ı TALİBAN ile yöneterek, buradan çevredeki Özbekistan, Türkmenistan, Kırgızistan, Tâcikistan hatta D. Türkistan coğrafyasını da istismâr ederek Çin’i doğrudan, dolaylı olarak Kazakistan, Rusya, Türkiye ve İran’ı tehdit etmek…

Afganistan’dan lâik arkadaşların ve muhâlefetin dediği gibi eli silah tutanlar boşaltılıyor. Evet, Afganistan’da TALİBAN’a karşı savaşabilecek adamlar Kâbil’e ABD elçiliğine gidiyor, evrak alıyor. Bu evrakla sınırı geçip İran’a giriyor. İran da ABD ile sözleşmiş gibi bu mültecileri Türkiye Sınırı’na getirip PKK ve yandaşı kaçakçılara teslim ediyor.........

© Dikgazete.com


Get it on Google Play