We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Türkiye, devasa bir lojistik üs olma yolundaki çalışmalarının son aşamasına geçmiştir

4 1 25
01.04.2022

Türkiye, lojistik bir üs olmaya emin adımlarla ilerlerken, tüm dünyanın irili ufaklı şirketleri de Türkiye’ye yerleşmeyi temel stratejileri olarak belirliyorlar ve Türkiye’ye yerleşiyorlar.

Ticaret, güvenli, istikrarlı, avantajların sunulduğu ve son tüketim noktasına yakın lokasyonlar tercih eden bir anlayışa sahiptir.

Ürünlerin üretilmesi, pazarlanması, transferinin yapılması ve ardından servis ve yedek parça teminlerinin garanti altına alınması, ticaretin sürekli olarak akmasında etkin sebeplerdir.

Vurgusunu yaptığımız tüm bu biri bir diğerinden farklı iş kollarının stratejik bir lokasyonda yerleşik olması, ticaretin can alıcı kısmıdır.

“Anadolu coğrafyası, ticaretin konforlu yapılabilmesi için aranılan tüm bu şartları, coğrafik konumu gereği rahatlıkla sunabilen kilit bir noktadadır” dersek, “buna karşı çıkacak olanı bulmak mümkün değildir” diyebiliriz.

Çeşitli uluslararası markaların Türkiye’ye yerleşmesi, ayrıca Türkiye’nin de kendi markalarını üretiyor olması, ilk aşamada ürün çeşitliliği konusunda arz çeşitliliği sunarken, girişimci Türk iş adamlarının, çevre ülkelere konumlanmış olması ve bu şekilde iletişim, pazarlama, teslimat konularında bir diğer avantajı da ticarete sunmaktadır.

Uzun ömürlü ticari ilişkilerin temellerinin atılmasını amaç edinen Türk Ticaret Merkezleri’nin de (TTM) tüketim sirkülasyonunun hızlı olduğu potansiyel kilit üs noktalarda kurulmuş olması, ürün arzı sahiplerinin ve dahi tüketicilerin de Türkiye’ye gözlerini dikmesini tetiklemiştir diyebiliriz.

Dünya globalleşirken, ticaretin ve ekonominin belirli merkezlere bağlanması ve bu merkezlerden yönlendirilmesi, hem ticari akış üzerindeki otokontrolün........

© Dikgazete.com


Get it on Google Play