We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Çift yönlü devlet yapılanması ve bu tür bir yapılanmanın faydaları neler olabilir!

4 2 0
24.04.2022

- Birinci aşamada işleyişin sağlam temellere oturtulabilmesi için devlet kurumlarının sağlıklı bir bedene kavuşturulması olmazsa olmazlardandır; çünkü sistemin, uluslararası alanda savunulması ve desteklenmesi ancak bu şekilde sağlanabilir kanaati hakimdir.

- Lakin işleyişin ekonomik boyutunu da ticaretin kıran kırana yaşandığı rekabet içerisinde sağlıklı bir işleyişe kavuşturmaksa yine olmazsa olmazlardandır.

- Diğer bir sac ayağı olarak görülmesi gereken iş gücü çeşitliliğinin ve istikrarının güçlü hale getirilmesi de yine olmazsa olmazlardandır.

Saydığımız her üç açıdan güçlenebilmek ve bu üç kategorideki senkronizasyonu başarabilmek, ülkenin dış dünyaya açılımlar ve atılımlar yapabilmesi açısından temel dinamikler olarak görülmelidir kanaati hakimdir.

Peki bu senkronizasyonu kim ne şekilde sağlayacaktır!?

Nasıl ki devlet içerisinde güçler dengesinin kurulması gerekiyorsa, geniş bir platformda da bu üçlü dengenin kurulması ve uyumlu çalışmalarının sağlanması gerekmektedir.

İdari kurumlar, ticari kurumlar, işgücünün istikrarı ve sağlıklı yapısı şeklindeki üç ana başlık, devletin temsiliyetidir kanaati hâkim kılınmalıdır.

Devamında bu ‘üçlü gurup’un yine kendi içlerinde iki aşamada........

© Dikgazete.com


Get it on Google Play