We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Ali Karani İkilemli düşünceye sokan ve kararsızlaştıran plan ve projeler, İngiliz akıl yapısı tarafından üretilir

1 2 12
29.06.2022

Toplum mühendisliği yapan İngiliz akıl yapısının planlaması temelde İnsanı, genelde ise toplumu ikilemli düşünceye sokarak kararsız kılmak üzere kurgulanır. Bununla birlikte, koca bir devletin refleksleri, sonsuz itiş gücüne sahip Milletinin desteğinden mahrum bırakılarak zayıflatılmış olur.

İkilemli düşünceye sokan ve kararsızlaştıran plan ve projeler, İngiliz akıl yapısı tarafından üretilir.

Temelde insanın, genelde toplumun kararlı duruşu sayesinde devlet yapısı, kendi politikalarını sırasıyla hayata geçirebilir.

Aslında, hayatın gerçekleri ile değerlendirmeler yaparak durum okuması yapan Akıl yapıları, çok daha net ve sağlam adımlar atabilme şansına sahiptirler.

Lakin Din ve kutsallar sayesinde toplum üzerinde baskı aracı olarak kullanılan hamleler, hayatın gerçekleri ile gün ve gün yüzleşmek zorunda olan toplum “Din elden gidiyor” naraları sayesinde yine ikileme sokulmaktadır.

Tekrarlayalım ki akıllardan çıkmasın; İngiliz aklının planladığı her projede, düşünce yapınız sürekli ikilemde kalır ve kararsızlık hali alırsınız.

Tekrarını birkaç defa yaptığımız vurgu, toplumun güçlü desteğinin devlet mekanizması üzerindeki yapıcı etkisini hem kırmak hem de global emelleri olanların çıkarları doğrultusunda köleleştirilmek istenilen insanlığın reflekslerini yok etmek için olduğunu asla unutmamalıyız.

“Siyasal İslam” olarak anılan yapının, ilk başta İktidar alternatifi şeklinde yola çıkmış olması, ardından uzun soluklu bir yol kat ederek devletin kudretini nasıl ele geçirebildiğini birlikte inceleyelim isterseniz.

ABD ve Sovyetler Birliği arasında yaşanılan “Soğuk Savaş” (projesi) konsepti, Sovyetler Birliği’nin dağılması sonucunda soğutulmaya alınmış ve Batı kampı galibiyetini ilan etmişti.

Ardından hiç gecikmeden yeni bir düşman olarak ilan edilen “İslam Dünyası” üzerine hazırlanan projeler devreye sokulmuştu.

Zaten “Soğuk Savaş Konsepti” sırasında kullanışlı aparat olduğu keşfedilen........

© Dikgazete.com


Get it on Google Play