We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

BU ÇIĞLIĞIMI MUTLAKA OKUYUN!

2 0 0
04.10.2021

Söyleye söyleye dilimde tüy bitti, kalemim de mürekkep bitti; boğazım kıl dolsa da söylemeye devam edeceğim.

Bir ülke eğitim metodolojisini değiştirirse bunun karşılığını yüzüncü yıl civarında alır. İlk üçte birlik kısmı tercüme ile geçer, yani başaran milletler nasıl yapmışlar öğrenirsin; ikinci üçte birlik kısım taklit ile geçer, yani başaran milletlerin yaptığını tekrarlarsın; üçüncü üçte birlik kısımda ise özgün eserler, iddialar, buluşlar yaparsın. Peki, öyle mi oldu. Burada sadece ülkemizde yaşayan ve çalışmalarını ülkemizde yapan bilim insanlarımızdan örnek vereceğim. Yani, Nuri Şahin, Özlem Türeci, Aziz Sancar Türk milletinin hiçbir milletten eksiği olmadığını gösteren güzel örnekler olmakla birlikte konumuz dışı.

Selçuk Bayraktar’ın mimarı olduğu SİHA’ları dünyada ilk defa sürü halinde ve koordineli bir şekilde kullanarak Suriye’de, Libya’da ve Karabağ’da savaşın şeklini, yönünü ve galibini değiştirdik.

Dr. Canan Dağdeviren, bitmeyen kalp pili icat etti, meme kanserini erken teşhis edebilen elektronik sütyen geliştirdi. Dr. Furkan Ayaz, insan bağırsağındaki mikroptan elde ettiği bir ilaç ile MS hastalığını engellemeyi başardı. Dr. Hande Özdinler, sinir........

© Denizli Gazetesi


Get it on Google Play