We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

GÜNEYDOĞU ANADOLU

1 0 0
24.09.2021

Birkaç yıldan beri turizm firmalarının organizasyonlarıyla ülkemizin her tarafından Güneydoğu Anadolu’ya akın akın insanlarımız ziyarete gitmektedir. Biz de firmamızla yaklaşık üç yıldır bölgeye ilimiz Samsundan organizasyonlar gerçekleştiriyoruz. Senede üç-beş defa gidiyoruz. Antep-Urfa-Mardin-Diyarbakır-Adıyaman-Elazığ ve ilçeleri; genellikle, 2 gece 3 gün veya 3 gece 4 günlük programlarla gezilip-ziyaret edilmektedir.

Adını zikrettiğimiz bu bölgenin ve kapsam alanında bulunan yerleşim yerlerinin ne kadar önemli ve anlamlı olduğu gidip-gördükten sonra daha iyi anlaşılmaktadır. Bu bölgeler yıllarca terörün merkezi olmuş, tüm terör eylemleri bu bölgelerde görülmüştür. Dışardan bakıldığında teröre yataklık edecek bir coğrafya gibi düşünülen bu bölgelerin, aksine uçsuz bucaksız ovalardan oluştuğu ancak gidip-görüldüğünde öğrenilmektedir.

Bölgedeki; dini, tarihi ve kültürel medeniyetlerin izleri ve derinliği gerçekten göz kamaştıracak ve zihni kabullerde deprem yaşatacak ölçüdedir. On bin yılı aşan medeniyet izleri, Peygamber kabirleri, müzeler, türbeler… hepsi ayrı ayrı tefekkürü gerektiren bölge sermayeleridir. Antep; Kalesi, müzesi, bakırcılar çarşısı, hayvanat........

© Denge


Get it on Google Play