We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Crimenes de Familia ve Gerçek

2 0 0
22.09.2021

Zıtlıklar üzerinden ilerleyerek hayatın içinde koşarız. Günümüzde insanlar duygusal manada yozlaşıp daha kötücül bir hal alırken soyut kavramları mercek altına alıp bunları resmetmek isteyen yanı kabaran çok insan da var.

Bunun üzerine çekilmiş bir film seyrettim akşam. Gerçek bir hikayeden alıntı olduğu yazıyordu filmin başında. Ne kadar doğru bilmem.

Artık insanlar “Gerçek” kelimesini yalan söylemek için de çok çekici bir kelime olarak bolca kullanmakta sakınca görmüyorlar.

Üstelik bu insanlar Jose Saramago’nun söylediği gibi “Gerçek nedir, cevabı bu dünyada yanıtı olmayan tek sorudur” diyenlerdendir belki de.

Arjantin yapımı, 2020 tarihinde çekilen Crimenes de Familia filmi şuanda Netflix’te yayında.

Ekonomik durumu bir hayli iyi olan bir ailenin oğlu ayrıldığı karısını öldürmeye yeltenince hapse düşüyor. Evin annesi oğlunu kurtarmak için her şeyi yapmaya razı. Baba ise oğluna hayatı boyunca o kadar taviz vermiş ki artık suçunu itiraf edip cezasını çekmesini istiyor.

Anne ise tüm servetini döküp oğlunu kurtarmaktan yana.

Evlerinde çalışan bir de hizmetli kadın var. Evlerine ilk geldiğinde hamile olduğunu bile bilmiyormuş. Akıl melekeleri biraz zayıf. Psikologların ve hanımının söylediğine göre. Ona toplum içinde nasıl davranması gerektiğini daha doğrusu insan olmayı hanımı öğretmiş. Çocuğu doğduğunda onu evden atmamışlar. Velisi olarak tüm toplantılara hanımı gitmiş.

Filmde tek sevgi gösterilen, sevgiyle iletişim kurulan insan bu küçük........

© Demokrat Haber


Get it on Google Play