We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Seçim Sonuçlarına İlişkin Birkaç Laf…

2 1 17
03.04.2019

31 Mart seçimlerine ilişkin değerlendirmeler devam ediyor. Sonuçların hangi siyasal sonuçları üreteceğini önümüzdeki günlerde göreceğiz. İstanbul’da mazbata kime verilecek sorusunun yanıtı şimdilik ortada.

Tayip Erdoğan’ın seçim değerlendirmesi kendisinin de ikna olmadığı “zafer kazandık” şaşkınlığı üzerine kurulu. İkinci vurgusu HDP’nin Kürtlerin meşru temsilcisi olmadığını anlatarak sorunun üzerini örtmeye çalışması.

Şırnak seçim sonuçlarını analiz etmeye değer, HDP bunu açıklayacaktır. Sanırım siyasi iktidar da hiç konuşmak istemediği Kars’ı HDP’nin nasıl kazandığını izah edecektir.

Bu seçimlerde ilk defa Anadolu Ajansı ile Yüksek Seçim Kurulu karşı karşıya geldi. Aslında bu çelişki Binali Yıldırım’ın Meclis başkanlığından istifa etmesi gerektiği konusundaki tartışmalarda başladı diyebiliriz. Ve son anda hatırlarsak istifa etmek zorunda kalmıştı. Bu istifanın nedeninin geri adım atmaktan ziyade YSK’nın zorlaması olduğunu düşünebiliriz. Bahçeli ve Erdoğan istifa etmesi gerekmiyor diyorlardı. Devlet ile hükümet arasındaki ilk uyumsuzluk burada başladı diyebiliriz.

Havuz medyası ve iktidar yanlıları keseri kendinden yana vurmaya devam ediyorlar. Seçimlerde muhalefetin hile yaptığını iddia ediyorlar. Bu komik duruma kargalar da güler desek yerindedir.

Seçimlerde şaibeler gerçektir. İktidar aslında bu durumu itiraf ediyor. Muhalefetin yapması gereken,........

© Demokrat Haber