We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

C Şıkkı

1 1 1
19.09.2021

Seçimler zamanında mı yapılacak erken seçim mi olacak? Cumhur ittifakının adayı belli de millet ittifakının adayı kim olacak? Seçimler bittikten hemen sonra bir sonraki seçimlerin tartışılıyor olması istikrarsızlığın devam ettiğinin işareti değil mi? Seçim, istikrar en azından bir rahatlama getirmiyor ise, bir sistem sorunu var demek değil mi? Seçim her sorunu çözer mi! İktidarın bunca yıllık olmasına rağmen bir sonraki seçim vaatleri çözüm önerileriyle dolu olması garip değil mi?

Bazen öyle kötü yönetim olur ki, ondan kurtuluş için seçim vaatlerine bile ihtiyaç duyulmaz. 31 Mart yerel seçimleri öncesinde Kars'ta olduğu gibi. Yıllarca Kars sağ partiler tarafından yönetildi. 31 Mart öncesi MHP belediyeciliği deyimin gerçek anlamıyla hiçbir şey yapmadı. Belediye var mı yok mu hizmet alanında belli değilken partizanlık meselesinde ortada bir ‘belediye’den söz ediliyordu.

AKP ‘metal yorgunluk’ gerekçesiyle Ankara, İstanbul, Bursa Balıkesir gibi şehirlerde başkanlara görevden el çektirilen kendinde olmayan MHP'li Kars Belediye başkanına da aynını yapmak istemişti de olmamıştı. Başkan başkanlıktan istifa etmeyince partisi MHP den istifa etmek zorunda kalmıştı. Partisi de onu ihraç etmişti.

Başkan bağımsız olduktan sonra ise Kars'ta bir belediye var mıydı yok muydu tartışması bile abes. Yoktu. Hizmet olmayınca yeni adayların şunu şunu yapacağım (yapacağız değil yapacağım keza her şeyi evet her şeyi hangi partiden olursa olsun başkan ’bilir’!) demesine gerek yoktu. Çöpleri toplaması, bozuk yolları, kaldırımları yapması bile büyük iştir nihayetinde. HDP Belediyesi ve onun başkanı Ayhan Bilgen de bunu yaparak oy veren vermeyen halkın beğenisini kazandı. Ayhan Bilgen’in gözünün üstünde kaşı vardı ve bu durum kayyım için yeterli sebeptir........

© Demokrat Haber


Get it on Google Play