We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Ahmet Koralay

1 1 1
16.09.2021

“Bana arkadaşını söyle, sana kim olduğunu söyleyeyim”

Ahmet Koralay, kardeşimden çok sevdiğim bir arkadaşımdı. 4 yıl dolayında çok yakın olduğum, 40 yıl dolayında ara sıra görüşebildiğimiz, uzaklarda bir dost olarak birbirimizden en azından gönüllerde kopmadığımız bir dostluk, arkadaşlık, kardeşlik yaşadık. Ahmet Koralay’ın bir gün tutarsız bir davranışını görmedim. İyi bir insana örnek gösterilebilecek çok az sayıda insanlardan biriydi.

Toplumsal işbölümü, yetki dağılımının bir yerlerine tutunamamış, belli bir meslek dalında yeterince deneyim kazanamamış, uzmanlaşıp elinde yetkiler toplayamamış, ancak insan olma, insanlaşma konusunda en üst düzeylere tırmanmış bir insandı. Toplumun siyasal, ekonomik birimlerinin alt sıralarında, insan duyarlılığı, insan hak ve özgürlüklerine saygılı davranmada çok üst sıralarında yer almıştı.

İyi insanlar iyilikleriyle, kötüler kötülüleriyle anılırlar. Ahmet Koralay, iyilikleriyle, insan yüreğinin en güzelini taşımasıyla, kimseye zarar vermemesiyle anacağımız, unutmayacağımız bir insandı.

Gerçek zenginliği iyi bir insan olmaktı.

Sessiz, toplumda sınırlarını bilen, girdiği her ortamda ölçülü, saygılı davranmayı başaran, sözüyle özü bir olan bir insandı. İyiliği, güzelliği yaşama uygulayabilmesi yanında, bunları anlamada yetenekli, başarılı, özverili bir insandı.

Ağabeyi Celal Koralay, Ahmet Koralay’la 3 kişi, 4 yıl dolayında bir zaman diliminde bir........

© Demokrat Haber


Get it on Google Play