We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Sandık Ne Dedi?

10 1 9
01.04.2019

31 Mart yerel seçimleri toplumun geniş kesimleri için iyimser geçti. Buna benzer bir sonucu, Anadolu halklarının ruh halini ve sosyolojisini az da olsa tanıdığım ve bu halka dair hiçbir zaman ümidimi yitirmediğim için bekliyordum.

Bu Seçimde Kesin Kaybeden 3 Adam

Bu seçimde AKP kaybetti diyemiyorum. Çünkü günümüz AKP’si bir parti değildir. Bu organizasyon tamamen Cumhurbaşkanı Erdoğan ile varlığını sürdürmektedir. Daha dertli olan Erdoğan ve organizasyonu, şirketi ya da mülkiyeti adına ne denirse densin, AKP kendini devlet yerine de ikame etme denemeleri yapmaktadır. Sonuçta organizasyon bunu hedefliyor. Gücün doruk noktası bu. Bürokraside ciddi bir mesafe alınmıştır. Hukuk keza tamamen ele geçirilmiş durumda.

Bu seçimde birinci kaybeden Erdoğan’dır. Baskıcı, tek adamcı, ötekileştirici, kavgacı Erdoğan siyasetidir.

İkinci kaybeden damat bakandır. Ekonomide yaşanan gerçekçi krizin, ne beka söylemi ile, ne de tanzim manav propagandası ile üstü örtülmüştür. Ki kim icat ettiyse bu fikri, iyi etti. Zira bu tanzim kuyrukları yaşanan ekonomik krizin göstergesi oldu. Bu icraat iktidarın ekonomik krizini teşhir etmeye yaradı.

Üçüncü kaybeden çok bağıran bakandır. Kendisinin herkese terörist diyerek, tehdit ve şantajla iş tutamayacağını anlamış olması gerekir. Lakin ortada öyle bir dert yok. Bu siyaset tarzı bir seçim stratejisiydi. Görevi de buydu. Geldi geçti. Kısa gelecekte bu iki bakan değiştirilecek, göreceksiniz.

Bu organizasyonda diğerlerinin pek bir önemi yok. Zaten seçim sürecinde öyle bir şeylerini de duymadık. Bir memur rutinliği ile günlük işe gidip geldiler. İmzalarını attılar, önlerine konulan metinleri okudular, ara sıra kendi üslupları ile........

© Demokrat Haber