menu_open Columnists
We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close

Osmaci OŠ” Đuro Strugar” kraj škole obeležiće na ulici: I njihovi roditelji nosiće majice sa natpisom “Bili smo dobri đaci, ali nikada nećemo biti ćaci”

18 0
27.05.2026

Poslednji nastavni dan u ovoj školskoj godini, petak, 29. maj, učenici osmog razreda beogradske OŠ “Đuro Strugar” ipak će proslaviti, ali ne u školskom dvorištu, kako se to tradicionalno do sada dešavalo, već na ulici ispred škole.

Maturske majice sa natpisom “Bili smo dobri đaci, ali nikada nećemo biti ćaci”, osim osmaka, nosiće i njihovi roditelji, potvrdio je za Danas Dejan Kaličanin, roditelj učenika osmog razreda.

Okupljanje je najavljeno u petak, u 11 i 30, a podršku đacima najavili su i stanari bloka 37, u kojem se ova škola nalazi.

Nakon što je Danas objavio tvrdnje Saveta roditelja da je v. d. direktorka “Strugara” Zdravka Brkić Kojić zabranila da se poslednji dan škole obeleži u školskom dvorištu, nezadovoljna idejom maturanata jednog odeljenja osmog razreda da pomenuti natpis odštampaju na majicama, Kaličanin kaže da učenici ostaju pri svom, a u tome ih podržavaju roditelji.

– V. d. direktorka je rekla da neće biti proslave kao što je to tradicija svake godine nego da će deca imati regularnu nastavu, tri ili četiri časa, navodno zbog zaključivanja ocena, i da posle toga mogu da izađu iz školskog dvorišta. Mogu da obuku šta hoće, ali ne mogu da budu u tim majicama u školskom dvorištu. Mi roditelji smo štampali i za nas te iste majice i mi ćemo se pojaviti u tim istim majicama, bićemo tamo da čuvamo decu i da sprečimo bilo kakav upad sa strane. Biće........

© Danas