menu_open Columnists
We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close

Policija opkolila zgradu u centru Podgorice kojoj živi Aco Đukanović

9 0
27.02.2026

Policija je opkolila zgradu u centru Podgorice u kojoj živi biznismen Aco Đukanović, brat bivšeg predsednika Crne Gore Mila Đukanovića, piše RTCG.

U pitanju je zgrada u ulici Vuka Karadžića, gde su i prostorije Prve banke. Reporter RTCG javlja da su zgradu opkolile posebne jedinice policije.

On je krajem 2006. kupio akcije Nikšićke banke, kojoj je godinu kasnije promenio ime u Prva banka Crne Gore.

Od početka rada do smene Demokratske partije socijalista (DPS) avgusta 2020. u banci su depozite imale državne kompanije, brojna ministarstva i druge državne institucije, lokalne samouprave i biznismeni koji su bili bliski tada vladajućoj partiji.

Vlada Crne Gore brendirala avion porukom o članstvu u EU do 2028.

Vlada Crne Gore brendirala avion porukom o članstvu u EU do 2028.

Analizu poslovanja Prve banke radila je 2012. i Mreža za istraživanje organizovanog kriminala i korupcije (OCCRP) u čijim je izveštajima naveden niz navodno nezakonitih aktivnosti banke koje su, kako navode, „detaljno opisane na hiljadama stranica tajnih bankarskih dokumenata“ u posedu OCCRP-a.

„Dokumenti otkrivaju korupciju, pohlepu i nestručnost. Pri sklapanju ovih poslova banka nije poštovala Zakon o sprečavanju pranja novca, vlastita pravila, niti je slijedila dobru bankarsku praksu“, dodaje se.

U tekstovima OCCRP-a se između ostalog navodi da je za Prvu banku Šarić bio „pouzdani klijent koji im je u vreme krize prtekao u pomoć oročivši milionski depozit u trenutku kada je banka jedva izvršavala naloge deponenata“.

$bp("TargetVideo_72197681",{"video":"2446802","width":"16","height":"9","id":"40420"})

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari Odustani od odgovora

document.addEventListener("DOMContentLiteSpeedLoaded",function(){document.body.addEventListener("click",function(event){if(event.target.matches(".comment-reply-link, #cancel-comment-reply-link")){turnstile.reset(".comment-form .cf-turnstile")}})})

Politika • 26.02.2026. 17:42 Stanje Ivice Dačića i dalje teško, lekari tvrde da nema poboljšanja, ali ni pogoršanja

Stanje Ivice Dačića i dalje teško, lekari tvrde da nema poboljšanja, ali ni pogoršanja

Društvo • 26.02.2026. 08:11 General Simović naredio kopiranje tajnih podataka iz službenog telefona i prenos dokumentacije u svoj stan: Šta piše u presudi Višeg suda u Nišu

General Simović naredio kopiranje tajnih podataka iz službenog telefona i prenos dokumentacije u svoj stan: Šta piše u presudi Višeg suda u Nišu

Lični stavovi • 26.02.2026. 12:56 Da li lider na tabeli, posle 14 godina, može izgubiti namešteno prvenstvo?

Da li lider na tabeli, posle 14 godina, može izgubiti namešteno prvenstvo?

Društvo • 25.02.2026. 18:41 Vučić uhapsio borce sa Košara: Veterani pozvali na skup podrške kolegama u Kraljevu

Vučić uhapsio borce sa Košara: Veterani pozvali na skup podrške kolegama u Kraljevu

Politika • 25.02.2026. 17:48 Objavljeno novo istraživanje NSPM

Objavljeno novo istraživanje NSPM


© Danas