Spremaju se napadi na aktiviste u Majdanpeku
Pokret „Ćale, ovo je za tebe“ upozorava javnost i medije da raspolaže ozbiljnim informacijama dobijenim direktno od građana Majdanpeka o planiranim napadima na opozicione aktiviste uoči i tokom predstojećih izbora.
Prema tim saznanjima, tri lica bliska strukturama vlasti i mafiji planiraju da kroz fizičko i verbalno nasilje zastrašuju opozicione aktiviste i građane koji učestvuju u političkom procesu.Posebno naglašavamo da, prema svedočenjima više građana, nije reč o izolovanom incidentu, već o osobama koje su i ranije učestvovale u nasilju. To su ista lica koja su bila uključena u napad na mene kao lidera pokreta „Ćale ovo je za tebe“, tokom obeležavanja godišnjeg pomena mog oca – događaja koji je trebalo da bude isključivo miran i dostojanstven.
Smatramo da je ovakvo ponašanje direktna pretnja bezbednosti građana, ali i ozbiljan udar na slobodu izbora i demokratske procese. Zbog toga javno pozivamo nadležne institucije da bez odlaganja reaguju, identifikuju odgovorne i obezbede sigurno okruženje za sve učesnike izbora.
Pozivamo sve građane Majdanpeka da prijave svaki oblik pretnji, pritisaka ili nasilja – nama, nezavisnim medijima i nadležnim institucijama.
Pozivamo medije da hitno isprate ovu temu i prisustvom na terenu doprinesu sprečavanju incidenata.
Pozivamo domaće i međunarodne posmatrače da pojačaju nadzor nad izbornim procesom u Majdanpeku.
CRTA objavila kakva je atmosfera u mestima gde se čekaju izbori
CRTA objavila kakva je atmosfera u mestima gde se čekaju izbori
Pokret „Ćale ovo je za tebe“ neće ćutati pred nasiljem i zastrašivanjem.
Borimo se za slobodne, fer i bezbedne izbore i o svim daljim saznanjima obaveštavaćemo javnost bez zadrške.
Autor je predsednik pokreta „Ćale ovo je za tebe“
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.
Komentari Odustani od odgovora
document.addEventListener("DOMContentLiteSpeedLoaded",function(){document.body.addEventListener("click",function(event){if(event.target.matches(".comment-reply-link, #cancel-comment-reply-link")){turnstile.reset(".comment-form .cf-turnstile")}})})
Društvo • 23.02.2026. 13:19 Gradski urbanista nudi ostavku zbog sata na trgu
Gradski urbanista nudi ostavku zbog sata na trgu
Ekonomija • 24.02.2026. 10:30 Glamočić: Imlek od danas preuzima redovne količine mleka, par mangupa zloupotrebljava čestite poljoprivrednike Srbije
Glamočić: Imlek od danas preuzima redovne količine mleka, par mangupa zloupotrebljava čestite poljoprivrednike Srbije
Društvo • 23.02.2026. 13:43 Manja Grčić stupila na dužnost direktorke RTS-a: I dalje je direktorka Tanjuga i K1
Manja Grčić stupila na dužnost direktorke RTS-a: I dalje je direktorka Tanjuga i K1
Ekonomija • 24.02.2026. 09:36 Forbs: Zaustavljen tender za naftovod Mađarska - Srbija, neko se žalio na uslove
Forbs: Zaustavljen tender za naftovod Mađarska - Srbija, neko se žalio na uslove
Život • 24.02.2026. 20:11 Loto rezultati: Koji brojevi su izvučeni u 16. kolu?
Loto rezultati: Koji brojevi su izvučeni u 16. kolu?
