INTERVJU Ammar Mešić: Na vlasti je zločinačka banda, sistem ne postoji, a region nas žali jer se valjamo u blatištu radikalštine
„Moj je put, kao i put većine glumaca moje generacije i mlađih, nešto drugačiji, neki bi rekli hrabriji, mada je za mene jedini moguć. Jer mi u Srbiji već 13 godina nemamo vlast, nego bandu, otvoreno zlu i štetočinsku, i ne mislim da se protiv toga može biti malo, donekle i ponekad, jer to podrazumeva saučesništvo. A kičma i obraz mi ne daju da na to pristanem“, objasnio je glumac Ammar Mešić u ekskluzivnom intervjuu za „Danas“, odgovarajući na pitanje – šta zna i koliko daleko dosežu „crne liste“ koje kreira režim, a koje zabranjuju umetnicima u Srbiji da se bave svojim poslom.
A Ammar, bolje nego bilo koji drugi mladi glumac u Srbiji, poznaje jačinu jedne takve liste – s obzirom na to da je njegovo ime „dva puta podvučeno“ na svakoj postojećoj.
Dok su građani Srbije u avgustu 2023. godine i dalje u dubokoj žalosti pokušavali da se izbore i kao društvo iscele zbog stravične tragedije i masakra koji se par meseci ranije dogodio u osnovnoj školi u Beogradu, a potom u selima Malo Orašje i Dubona – te bili rastrzani između poruka opozicije s jedne strane, i ismevanja masovnih protesta „Srbija protiv nasilja“ od strane vlasti s druge strane – glumac Ammar Mešić bio je iskorišćen kao pokazna vežba vladajućeg režima, te na svojoj koži osetio odmazdu državnog vrha jer je u otvorenom pismu oštrije nego ikada kritikovao predsednika Aleksandra Vučića i njega okrivio za atmosferu straha i nasilja u zemlji.
Međutim, pokušaj da se na njegovom primeru zaplaše drugi i kaže – evo šta se dešava neposlušnim umetnicima – nije uspeo.
Iako je u tom trenutku izbačen iz serije „Igra sudbine“, nedeljama bio satanizovan u režimskim tabloidima i okarakterisan kao „izdajnik“, te mu je zabranjeno da radi svoj posao zbog čega je na kraju bio primoran da „koru hleba“ zaradi preko grane, radeći na baušteli u Austriji – Mešić je angažman dobio u Hrvatskoj, a potom i u Sloveniji i postao ne samo glumac kojeg publika obožava i prati, već osoba od integriteta koja ima ogromnu regionalnu publiku i svoj glas koristi još snažnije, ukazujući na sve što se dešava na ulicama Srbije danas.
U velikom, ekskluzivnom intervjuu za „Danas“, glumac priča o svom iskustvu i borbi protiv režima, umetničkim ambicijama i želji da stvara u slobodnoj Srbiji, velikim i popularnim ulogama koje tumači u regionu, „crnim listama“ koje more srpsko pozorište i film, ali i razbija predrasude o „zlim komšijama“ koje vladini tabloidi konstantno pokušavaju da pretvore u........





















Toi Staff
Sabine Sterk
Gideon Levy
Penny S. Tee
Mark Travers Ph.d
John Nosta
Daniel Orenstein