Som se peca na bućku |
Treba biti veliki mag političkog marketinga, što predsednik Srbije sigurno jeste, i osmisliti akciju kojom parira aktuelnoj studentskoj. Predsednik je morao dobrano da se napregne i da iz sebe izbaci najkreativniju ideju koju je u svom ludilu mogao da smisli u vidu kopiranja onoga što studenti rade.
Prosto je neverovatno na kolike je niske grane spao neko ko se prodaje za oca nacije, najboljeg od svih najboljih predsednika koje je Srbija imala. Na lepljenje nalepnica „Studenti pobeđuju“ on odgovori sa nalepnicom „Srbija pobeđuje“. Isto je i sa transparentima. Jedino što predsednik, a i njegovi robovi, nikako da nam objasne koga to „Srbija pobeđuje“.
Studenti su mu ponudili bezbroj odgovora. Srbija pobeđuje zlo, Žvalavog, mafiju, kriminal, lopove… Eto kolika je napredna kreativnost kada se svede na obično kopiranje. Gde nestadoše ti silni Izraelci, marketinški stručnjaci, ta Suzi i taj Čoda.
Predsednik Srbije prvi put, od kada je na vlasti u punom kapacitetu, liči na soma koji se hvata na bućku. Peca se za medalju. Naše je samo da mu bacimo mamac, kao što su to uradili u Staroj Pazovi. Studenti su objavili lokacije gde će zakačiti svoje banere, ali „somovi“, sa sve predsednikom opštine, kao stigli pre njih i – moša. Akcija održana na drugim lokacijama.
Verovatno Lipsos i ostali štimači raspoloženja u javnosti ove poduhvate ne obuhvataju u svojim istraživanjima, ali oni za razliku od predsednika nisu somovi. Oni su samo slepi poslušnici koji ili lažu........