Pametniji i od robota
„Gospodine Najpametniji, približavamo se kraju izveštavanja sa vaših velikih dostignuća tokom posete NR Kini. Juče, kada smo vodili ovaj razgovor gledali ste robote kako igraju srpsko kolo. Tokom njihovog nastupa ste krindžovali, videlo se to iz aviona. Zašto?“
„Odakle vam to? Kineski roboti koji igraju kolo u borbenoj formaciji dva-dva-jedan najveći su kompliment koji je Srbija dobila na međunarodnom planu u poslednjih dvadeset godina. Moj izraz lica tom prilikom može se čitati jedino kao beskrajno uživanje.“
„Osim robota koji igraju kolo, susreli ste se sa još robota. Da li nam se čini ili su kineski domaćini odustali od toga da komunicirate sa ljudima?“
„Ako se to i desilo, to je stoga što su shvatili da imam kompjuterski mozak, budući da sam najpametniji, pa je neophodno naći mi dostojnog sagovornika, a to može biti eventualno veštačka inteligencija. Imao sam četrdeset tri sastanka s robotima. Jako su mi prijali, bili su uljudni, nisu pravili greške, sad sam još više rešen da njima zamenim nesposobno, neposlušno i nezahvalno stanovništvo Srbije.“
„Deluje kao da vam je opet Slavija na pameti.“
„Ne znam........
