menu_open Columnists
We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close

„Spremite se za cenu nafte od 200 dolara“: SAD gađale Iran „u samoodbrani“, Teheran preti „ozbiljnim odgovorom“

11 0
26.05.2026

Američka vojska gađala je noćas dva čamca Islamske revolucionarne garde (IRGC) i protivavionski raketni bacač u iranskoj luci Bandar Abbas, saopštila je američka Centralna komanda (CENTCOM).

„Američke snage su izvršile napade samoodbrane u južnom Iranu kako bi zaštitile naše trupe od pretnji iranske vojske“, rekao je portparol komande Timoti Hokins za CNN.

Oglasio se Rubio nakon obnovljenih napada SAD na Iran: Dogovor bi mogao biti postignut „za nekoliko dana“

Oglasio se Rubio nakon obnovljenih napada SAD na Iran: Dogovor bi mogao biti postignut „za nekoliko dana“

Tvrdi da su čamci pokušali da postave mine u Ormuskom moreuzu, a raketni bacač je bio usmeren na američke vojne avione. Hokins je dodao da prekid vatre nastavlja da funkcioniše, a američka vojska „pokazuje uzdržanost“.

Prema iranskoj agenciji Tasnim, tri eksplozije su se čule u Bandar Abasu.

Ebrahim Zolfaghari, portparol Centralnog operativnog štaba iranskih oružanih snaga Katam al-Anbiia, rekao je nakon toga da sve dok SAD nastavljaju svoje „vojne avanture“ na Bliskom istoku, ne može biti govora o sporazumu između Teherana i Vašingtona.

„Američka vlada je u više navrata pokazala da razume samo jezik sile. Spremite se za cenu nafte od 200 dolara“, napisao je on na društvenoj mreži X, prenosi FoNet.

„Ovo je veruj, ali proveri“: Šta sadrži predloženi sporazum koji bi mogao da okonča rat SAD protiv Irana?

„Ovo je veruj, ali proveri“: Šta sadrži predloženi sporazum koji bi mogao da okonča rat SAD protiv Irana?

Iranska vojska upozorava da će nova agresija izazvati širu i nasilniju odmazdu, prenosi Al Jazeera.

Portparol iranskih Oružanih snaga, Abolfazl Šekarči, izjavio je da će svaki novi čin agresije protiv Irana biti dočekan „mnogo ozbiljnijim” odgovorom koji će se proširiti i van regiona.

U komentarima koje je prenela iranska novinska agencija Fars, Šekarči je rekao da bi, u slučaju novog rata, iranski napadi dosegnuli i područja........

© Danas