Roditelji: Jovina gimnazija ostaje bez najmanje dva odeljenja

Gimnazija „Jovan Jovanović Zmaj“ u Novom Sadu, prema rezultatima prijemnih ispita, ostaće naredne školske godine bez najmanje dva odeljenja, saopštili su danas roditelji učenika te škole, koji već mesecima traže od nadležnih da reše situaciju i smene direktora Radivoja P. Stojkovića.

Prema navodima roditelja, prijemni za upis u prvi razred Jovine gimnazije na specijalizovanom smeru za matematiku položilo je pre mesec dana samo 26 učenika, tako da će biti formirano samo jedno odeljenje, a ne kao do sada dva.

Juče je na prijemnom za upis u sedmi razred specijalizovanog matematičkog smera osnovne škole pri Jovinoj gimnaziji, granicu od 40 poena prebacilo samo 29 učenika, pa i da se svi oni upišu, Jovina gimnazija će umesto dosadašnja dva odeljenja i ovde popuniti samo jedno.

Tako je već sada izvesno da će se ugasiti najmanje dva odeljenja i da će mnogi profesori zbog toga izgubiti normu. To će omogućiti direktori, kako su naveli roditelji u saopštenju, da........

© Danas