Brnabić se trudi i pokušava, ali Vučić ni da čuje
Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić izjavila je u sredu kasno uveče da je pokušala da priča sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem o tome da odustane od putovanja u Tivat, na Samit EU-Zapadni Balkan, ali da „on za to ne želi ni da čuje“.
„Ja sam trenutno na večeri sa Vučićem i Koštom, ali više sam na telefonu nego na večeri, ozbiljno sam zabrinuta. Pokušala sam da pričam s Vučićem, ali predsednik ne želi ni da čuje da odustane od puta u Crnu Goru. On se uvek drži svojih reči i obećanja i to mu je važno zbog našeg naroda, ali i evropskih partnera. Ne postoji nikakva šansa da ga ubedim da ne putuje“, rekla je Brnabić za TV Informer.
„Niko ovde nije naivan i niko ovde nije lud da ne vidi da se nešto dešava, i to je ono što mene ozbiljno zabrinjava. Moja ustavna nadležnost kao predsednice Skupštine je da se ovim pitanjem najozbiljnije bavim, a posebno mi je neverovatno da mi imamo ljude u Srbiji, kao što su Borko Stefanović ili Pavle Grbović ili ostale ljude, blokadere iz bivše vlasti ili........
