menu_open Columnists
We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close

‘Rat za ležaljke’ na odmoru: Nemački turista dobio odštetu

12 0
07.05.2026

Nemački turista dobio je više od 900 evra odštete jer tokom letovanja u Grčkoj nije uspevao da pronađe slobodnu ležaljku pored bazena, pošto su ih drugi gosti unapred „rezervisali“ ostavljanjem peškira.

Neimenovani muškarac je sa porodicom bio na letovanju u Grčkoj 2024. godine, a pred sudom je rekao da je svakog jutra po 20 minuta pokušavao da pronađe slobodnu ležaljku, iako je ustajao rano – već u šest sati.

Zbog toga je tužio turističku agenciju, tvrdeći da je sistem zauzimanja ležaljki bio takav da neki gosti praktično nisu mogli da ih koriste.

Sud u Hanoveru presudio je u njegovu korist, ocenivši da je aranžman za četvoročlanu porodicu bio „manjkav“, zbog čega imaju pravo na veći povraćaj novca za letovanje.

Turista je za paket-aranžman na grčkom ostrvu Kos, gde je letovao sa suprugom i dvoje dece, platio 7.186 evra.

Pred sudom je tvrdio da turistička agencija nije sprovela pravila hotela koja zabranjuju „rezervisanje“ ležaljki peškirima, niti je sprečila goste koji su to svakodnevno radili.

Čak ni kada bi njegova porodica ustajala u šest ujutru nije mogla da pronađe slobodne ležaljke, zbog čega su deca morala da leže na zemlji, rekao je.

Iako je agencija prethodno ponudila povraćaj od 350 evra, sud u Hanoveru presudio je da porodica ima pravo na znatno veću odštetu – od 986,70........

© Danas