Zapamtite to ime: Ognjen Marković

Zaista je veoma teško reći bilo šta o Aleksandru Vučiću, a da pritom čovek ostane u okviru pristojnosti.

Čini se da je najbolje tu osobu ignorisati i ne pridavati nikakav značaj njenim egocentričnim i samoljubivim postupcima i izjavama. Ali, nažalost, to često nije moguće jer se radi o osobi kojoj je zla sudbina ovoga društva poverila vršenje javnih poslova, a strpljenje i tolerancija imaju svoje granice i nemoguće je mirno posmatrati sve češće ispade van sfere razuma i morala.

Izjava Aleksandra Vučića povodom zaustavljanja humanitarne flotile od strane izraelske „zločinačke klike“ je nešto što sebi ne bi smeo da dozvoli niko ko ima i minimum časti i morala. Ali on, bez imalo stida i svesti o tome šta govori, kaže: „Neretko smo imali posla sa neodgovornim ljudima, mi tih spasilaca sveta imamo koliko god hoćete.“

Nazvati preko pet stotina humanitaraca iz raznih zemalja „neodgovornim ljudima“, zato što nose hranu i lekove Palestincima izloženim surovom genocidu, može samo neko ko nema ni trunke savesti i ko zapravo nema pojma šta znači etika........

© Danas