Redaktørens nyttårshilsen: – Det er faktisk mulig å rette kritikk - også mot navngitte personer - uten å gå bananas på tastaturet.
Nå har vi kommet såpass mange timer inn i det nye året at de fleste nyttårsforsetter allerede har falt til jorden så altfor tidlig – ikke ulikt norske skihoppere i Garmisch-Partenkirchen.
Og med en helg rett rundt hjørnet, er det vel egentlig like godt å gi opp drømmen om sommerkroppen 2026 først som sist.
Men noen nyttårsønsker synes jeg vi kan koste på oss. For eksempel en mer stabil verdenssituasjon, som gjør det mulig å stå opp om morgenen uten å være bekymret. Det begynte med pandemien, så krigen i Ukraina, deretter Gaza.
Og så kom Donald Trump. En ulykke kommer sjelden alene.
Det er kanskje for mye å håpe på at alt skal roe seg før vinneren av fotballens fredspris er ute av Det hvite hus om tre år, men gi oss i alle fall noe. Vi er ikke kravstore.
Men........
