We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Yaşam tarzına müdahalenin dik âlâsı

34 80 0
18.06.2019

İmamoğlu ile Yıldırım’ın katıldığı TV programının tümünü atlı faytonlara karşı yaptığımız eylemde olduğum için izleyemedim, ama son bölümüne yetiştim. Benim izlediğim bölümde İmamoğlu, belediye tesislerinde alkol olmamasını ve kadın-erkek ayrı havuzları savunuyordu.
“Belediyenin sosyal tesislerinde alkol olacakmış. Ya ben Beylikdüzü’nde 9 sosyal tesis açtım, bir tanesinde alkol var mı?” dedi ve sonra tesislerde karma havuz olmayacağının garantisini verdi.
Yine Beylikdüzü Belediye Başkanlığı’ndaki icraatlarını örnek gösterip “İki tane havuz açtım. Saatleri günleri ayrı” dedi. Niye yaptı bunu?
Belli ki CHP’ye eleştiriler yönelten gerici kesimi haksız çıkarmak, kararsız kalan ve daha önce AKP’ye oy veren seçmeni etkilemek için...

Çelişkili bir geri adım
Programın tamamını henüz izlemediğim için oradaki performanslar üzerinde genel bir yorum yapamam. Ancak gördüğüm kısım çok gereksiz bir geri adımdı. Hatta gereksizden öte, İmamoğlu’nun sonrasında ortaya koyduğu iddia ile de doğrudan çelişkiliydi.
Çünkü “alkolsüz tesisler” ve “harem-selamlık havuz” vaatlerinin hemen ardından İstanbul’un “akılla, bilimle ve insanların uzlaşmasıyla, bir arada barış ve özgürlük içinde eşit........

© Cumhuriyet