We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Günlerce aç bırakılsanız siz ne yaparsınız?

12 73 239
15.01.2019

Bir süredir ülkenin çeşitli yerlerinde sokak köpeklerinin insanlara saldırması ile ilgili haberler medyaya yansıyor. Ne yazık ki, Kayseri Hacılar’da 14 yaşındaki M.Ö’nün böyle bir saldırıda hayatını kaybettiğine dair haber de gelince iş çığırından çıktı. Otopsi raporu, çocuğun köpek sürüsünün saldırısına uğradığını belirtiyor.Gerçekten çok üzücü. Ölen gencin ailesi ve yakınları için büyük bir acı.
Fakat olayla ilgili yanıtlanmayan bazı soruların olması, birçok insanda kuşku yarattı. 25 köpeğin saldırısına uğrayan birinin öncelikle ellerinde ve kollarında yaraların olması gerekir. Köpeklerin bir insanın pantolon kemerini ve iç çamaşırını düzgün bir şekilde çıkarması olanaklı değil.
Olayın aydınlatılması gerektiğini; çünkü bunun devletin aileye karşı sorumluluğu olduğunu söyleyenler, ilçe sakinleri tarafından büyük tepki gördü. İlçede sokak hayvanı avı başladı. Tepkiler o boyuta vardı ki, ilçe müftüsü, gencin cenaze namazında hayvanlara şefkatten söz edince, gerginlik yaşandı. Camiye polis ekipleri girmek zorunda kaldı.
Olayın ardından, farklı il ve ilçelerde sokak köpeklerinin saldırılarıyla ilgili haberler gelmeye devam etti. Adeta köpekler bir saldırı furyası başlatmış gibiydi!
Bu durumda........

© Cumhuriyet