We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Türkiye’yi kim bölecek?

105 6 56
24.03.2019

4 Mart 2019 tarihli Sözcü’nün manşeti AKP’nin içine düştüğü kolektif hezeyanı dünyaya ilan ediyor: “AKP’ye oy verenden Allah hesap sormaz.” Bu türden zırvaları söyleyenleri Reis Bey neden hizaya getirmiyor? Kendisini (onu) putlaştıranların dinden en küçük nasipleri yoktur. Bilmiyor mu? Fitnedir, şirktir, küfürdür! Tamamı inanç hırsızı!
“Başyüce” tarzında Cumhurbaşkanı olmakla yetinmeyen ve Türkiye’nin bütün belediyelerine de başkan olmak isteyen Erdoğan, Ardahan ve Artvin’de halkın huzurunda: “Bu Ülkeyi Kimse Bölemeyecek” diyor ve ardından “Sekülerlerin de partisiyiz” diye bir güldürü ekliyor. Türkiye’de devlet onların, din onların, hürriyet onların, tapu ve kadastro onların ve olmayan sekülerlik de elbette onların olmalı, olacak! Neden onların olmasın? Eh, her şey onların ama bakalım bölücülük kimin, bakalım bu kirli rütbeyi kimin omzuna takmış:

***

“Ekonomik kalkınmanın da sosyal kalkınmanın da anahtarı birlik siyasetidir. Türkiye’nin yürüyüşünü engellemeye çalışanların farklılıklarımızı kaşıması tesadüf değildir. Sağ-sol denilerek, Alevi-Sünni denilerek son 30 yılda da Türk-Kürt denilerek milletimizin kardeş kavgasına........

© Cumhuriyet