We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Türkiya Umum Belediyeler Riyaseti

47 20 156
17.03.2019

1 Mart 2019 tarihli Hürriyet gazetesinin arka sayfasının tamamında Türkiya Umum Belediye Reisi namzedi Recep Tayyip beyefendinin hafifçe beşuş çehreli suretinin yanında ciddi bir “polgıram” reklamı var. Bir üslup ki “üslub-u beyân ayniyle insan!”. Amma velâkin, İstanbul’un ve 17 yıllık saltanatın hesabı verilmeden, sanki muhalefet partisiymiş gibi vaatlerde bulunuyor. Cümle cümle ilerleyerek, bu seçim reklamının “yapıcı bir eleştırisi”ni yapacağız efendim. Eleştirimiz parantez içinde olacaktır:

***

1- Planlı şehirlerle yükselen Türkiye. (Türkiye’de yükselen sadece çirkin gökdelenler.)
2- Tevazu, samimiyet ve gayret ile “memleket işi gönül işi” diyerek “gönül belediyeciliği” anlayışıyla milletimize hizmet yolunda hız kesmeden devam ediyoruz. (“Gönül işi” ne demek? Belediyecilik gönüllerde değil çöplüklerde, kanalizasyonlarda yapılır.)
3- İstismara açık parsel bazlı plan değişikliklerine asla geçit verilmeyecek. (Demek ki 17 yıldır istismara geçit vermişsiniz.)
4- Tüm planlama ve uygulamalarda şeffaflık gözetilecek. (Demek ki şimdiye kadar şeffaflık gözetmemişsiniz.)
5- Plan değişiklikleri muhtar binalarında ilan edilerek, milletimizin görüşü ve onayı alınarak uygulamaya geçilecek. (Şimdiye........

© Cumhuriyet