We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Ortak akılsızlık (3)

65 5 62
29.01.2019

Kürt milliyetçileri Paris Konferansı’ndan (1919) bu yana bağımsız devlet ister. Bunun gerçekleşmesinin güçlüğünü görenler Federasyon ya da Özerklik’e razı olur. Kimilerinin öyle, kimilerinin böyle düşünmeleri elbette haklarıdır. Ama AKP yetkililerinin taa Federal Almanya’ya gidip inceleme yapmaları, ortak akılsızlık illetine yakalanmış olmanın en belirgin kanıtı sayılabilir.
Bu konuda yazdıklarımın bir bölümü Hürriyet’te (2000-2009), bir bölümü Aydınlık’ta (2012-2013) yayımlandı ve bu yazılar Türkiye’in Sırat Köprüsü Açılım Masalı (Tekin Yayınları, 2015) adlı kitabımda yer aldı. Alçakgönüllü olmaya hiç gerek yok: Konuyla ilgilenenler, bu kitabı okuyup incelemezlerse eksikli kalırlar.

***

Bu işin lâmı cimi yok! (1)
Gerçekleri ve doğruları özgürce yazdığım için, İslam düşmanıyım, Ermeni düşmanıyım, AKP düşmanıyım, Kürt düşmanıyım(!)... Bugün Kürtçülük düşmanlığı günüm, izninizle biraz düşmanlık yapacağım! Artık Kürtçülerin işine karışmamayım diyorum ama olmuyor. Öylesine zırvalıklar söylüyorlar ve yapıyorlar ki istemesem de, bıkmış olsam da söz almak zorunda kalıyorum.

***

Nerede demokrasi yoksa orada elit (seçkin) düşmanlığı vardır. Seçkin (elit) yüksek........

© Cumhuriyet