We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Kandırılmaya son!

43 13 0
17.06.2019

Siyaset, halkı ikna ederek ve kandırarak iktidarda kalma sanatı değildir. Siyaset doğru, ahlaklı, adil ilkeler üzerinden halkın sorunlarını çözme sanatıdır. İlkesizlik siyasetin temeli olduğunda, ona artık siyaset demek olanaklı değildir. İlkesizliğe siyaset değil, propaganda hokkabazlığı denir.
AKP’nin ve onun lideri Recep Tayyip Erdoğan’ın yıllardır yaptığı da propaganda hokkabazlığından başka bir şey değildir. 31 Mart belediye seçimlerinde İstanbul seçimlerinin hukuka ve yasaya aykırı bir biçimde iptal edilmesi, CHP’nin adayı Ekrem İmamoğlu’nun mazbatasının gasp edilmesi, 6 Mayıs 2019 tarihinde, AKP’nin, Yüksek Seçim Kurulu üzerinden sivil bir darbe gerçekleştirmesi sürecinde de bu propaganda hokkabazlığı devam etmektedir.
HDP’nin eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ı ve HDP milletvekillerini hapishaneye gönderen, seçilmiş HDP’li belediye başkanlarını görevden alıp yerine kayyım atayan AKP-MHP ortaklığı, İstanbul’daki koltuklar, makamlar, mevkiler, rant, ticari çıkarlar tehlikeye girince, Kürt kökenli vatandaşları kendisine çekmek için, “Kürdistan” söylemlerine sarıldı, terör örgütü PKK’nin lideri Abdullah Öcalan’ın avukatları üzerinden HDP tabanına verebileceği mesajlara umut bağladı!
Saadet Partisi’ni daha önce vatana ihanet etmekle suçlayan AKP-MHP ortaklığı, İstanbul’da SP’nin........

© Cumhuriyet